Reklama
reklama

Hasiči v Mikulově mají novou požární stanici

V Mikulově na Břeclavsku se dnes hasiči přestěhovali do nové stanice za 25 milionů korun. Nový areál je u hlavního silničního tahu Brno-Vídeň. Stará zbrojnice stála v centru města, což komplikovalo výjezdy hasičů. Ročně mají mikulovští hasiči zhruba 200 výjezdů. Většinu z nich tvoří zásahy při dopravních nehodách na silnici spojující Brno s Vídní.

Nová stanice bude sloužit jako zázemí pro 16 hasičů ve třech směnách. V areálu vznikla tři garážová stání pro zásahová vozidla, nové prostory v něm najdou i dobrovolní hasiči. Stanice se měla začít stavět už před několika lety. Kvůli škrtům ve státním rozpočtu byla plánovaná stavba zrušena. Po přepracování původního projektu stanice v hodnotě 50 milionů korun vyrostla budova zhruba v poloviční hodnotě. Mikulovská stanice je prvním zcela novým objektem v jedenáctileté historii Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, budovaným "na zelené louce".

Hejtman Michal Hašek při otevření stanice zdůraznil, že areál je koncipován tak, aby splňoval základní podmínku snadného a rychlého vyjíždění zásahové techniky na velmi frekventovanou veřejnou komunikaci I/52. Velmi oceňuji, že nová stanice mnohonásobně zlepší a zrychlí výjezdy jednotky k samotným zásahům. A to i s ohledem na skutečnost, že se nachází v bezprostřední blízkosti státní hranice,“ uvedl Michal Hašek.

Nový objekt nahradí dosavadní nevyhovující stanici v památkově chráněném domě v centru města. Mikulovští profesionální hasiči ročně v průměru vyjíždějí k téměř 200 zásahům, mezi kterými převažují dopravní nehody a výjezdy k technickým zásahům. Význam stanice v budoucnu ještě vzroste po dokončení plánované dálnice Brno – Vídeň.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře