Reklama
reklama

Hasiči v Mikulově mají novou požární stanici

V Mikulově na Břeclavsku se dnes hasiči přestěhovali do nové stanice za 25 milionů korun. Nový areál je u hlavního silničního tahu Brno-Vídeň. Stará zbrojnice stála v centru města, což komplikovalo výjezdy hasičů. Ročně mají mikulovští hasiči zhruba 200 výjezdů. Většinu z nich tvoří zásahy při dopravních nehodách na silnici spojující Brno s Vídní.

Nová stanice bude sloužit jako zázemí pro 16 hasičů ve třech směnách. V areálu vznikla tři garážová stání pro zásahová vozidla, nové prostory v něm najdou i dobrovolní hasiči. Stanice se měla začít stavět už před několika lety. Kvůli škrtům ve státním rozpočtu byla plánovaná stavba zrušena. Po přepracování původního projektu stanice v hodnotě 50 milionů korun vyrostla budova zhruba v poloviční hodnotě. Mikulovská stanice je prvním zcela novým objektem v jedenáctileté historii Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, budovaným "na zelené louce".

Hejtman Michal Hašek při otevření stanice zdůraznil, že areál je koncipován tak, aby splňoval základní podmínku snadného a rychlého vyjíždění zásahové techniky na velmi frekventovanou veřejnou komunikaci I/52. Velmi oceňuji, že nová stanice mnohonásobně zlepší a zrychlí výjezdy jednotky k samotným zásahům. A to i s ohledem na skutečnost, že se nachází v bezprostřední blízkosti státní hranice,“ uvedl Michal Hašek.

Nový objekt nahradí dosavadní nevyhovující stanici v památkově chráněném domě v centru města. Mikulovští profesionální hasiči ročně v průměru vyjíždějí k téměř 200 zásahům, mezi kterými převažují dopravní nehody a výjezdy k technickým zásahům. Význam stanice v budoucnu ještě vzroste po dokončení plánované dálnice Brno – Vídeň.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře