Reklama
reklama

Fotopast odhalila muže, který si spletl břeclavskou ulici s WC

Díky fotopasti se břeclavským strážníkům podařilo odhalit muže, který několik dnů pravidelně znečišťoval uličku za synagogou v historickém centru města. Ulice a její zákoutí mu sloužila k vykonávání jeho „velké potřeby“ a takřka ráno co ráno a posléze i během dne po něm kolemjdoucí nalézaly jeho exkrementy.

Jelikož běžnou hlídkovou činností se pachatele nedařilo odhalit a místo bylo i mimo záběr městského kamerového dohlížecího systému, sáhla městská policie k osvědčeným fotopastem. A během několika desítek hodin spadla na „exkrementáře“ pomyslná síť, neboť fotopast jej zastihla právě při a po vykonání jeho potřeby.

Z přístrojem pořízených fotografií strážníci ihned věděli, koho mají jako autora znečištění hledat. "Městské policii dobře známý čtyřiačtyřicetiletý muž se při pohledu na fotografické snímky k činu doznal a ze svého jednání se bude zodpovídat před přestupkovou komisí," uvedl k případu mluvčí břeclavské policie Zdeněk Novák s tím, že snad toto vyšetřovánía zveřejnění bude určité memento pro ty, kterým by takové jednání nebylo cizí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře