Reklama
reklama

Elektrický proud zasáhl devítiletého chlapce, který lezl na trafostanici

Elektrický výboj zranil ve čtvrtek odpoledne v Břeclavi devítiletého chlapce, který ve Hřbitovní ulici vylezl na střechu trafostanice. Hoch utrpěl popáleniny, sanitka jej převezla do nemocnici a je nadále v péči lékařů.

Událost oznámil městské policii náhodný kolemjdoucí. Z vyšetřování vyplývá, že dva chlapci ve věku jedenáct a devět let lezli okolo sedmé hodiny večer na trafostanici. Mladšího hocha zasáhl elektrický proud a upadl na zem. „Rychlá záchranná služba mu okamžitě po příjezdu poskytla první pomoc a následně byl s popáleninami převezen do brněnské nemocnice,“ uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Chlapcova zranění, který byl po zásahu proudem při vědomí, jsou podle lékařů středně těžká.

K události byli přizváni také pracovníci společnosti E.ON, aby prověřili stav trafostanice. Během šetření vyšlo najevo, že chlapec sáhl na primární stranu prostřední fáze, kde vedl proud. Policisté zatím neshledali cizí zavinění, ale celá událost zůstává nadále v šetření.

Policie v souvislosti s tímto případem důrazně varuje před nezodpovědným jednáním, kterého se děti dopustily. Hry, kdy experimentují s elektrickým proudem, mohou mít fatální následky. „Upozorňujeme proto rodiče, aby své děti poučili, že adrenalinový hazard s elektrickým napětím může vést až k smrtelnému zranění. Dospělí by měli dětem důrazně zakázat, aby nelezly na sloupy, stožáry či jiné podpěry elektrického vedení,“ dodala mluvčí policie Kamila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře