Reklama
reklama

Elektrický proud zasáhl devítiletého chlapce, který lezl na trafostanici

Elektrický výboj zranil ve čtvrtek odpoledne v Břeclavi devítiletého chlapce, který ve Hřbitovní ulici vylezl na střechu trafostanice. Hoch utrpěl popáleniny, sanitka jej převezla do nemocnici a je nadále v péči lékařů.

Událost oznámil městské policii náhodný kolemjdoucí. Z vyšetřování vyplývá, že dva chlapci ve věku jedenáct a devět let lezli okolo sedmé hodiny večer na trafostanici. Mladšího hocha zasáhl elektrický proud a upadl na zem. „Rychlá záchranná služba mu okamžitě po příjezdu poskytla první pomoc a následně byl s popáleninami převezen do brněnské nemocnice,“ uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Chlapcova zranění, který byl po zásahu proudem při vědomí, jsou podle lékařů středně těžká.

K události byli přizváni také pracovníci společnosti E.ON, aby prověřili stav trafostanice. Během šetření vyšlo najevo, že chlapec sáhl na primární stranu prostřední fáze, kde vedl proud. Policisté zatím neshledali cizí zavinění, ale celá událost zůstává nadále v šetření.

Policie v souvislosti s tímto případem důrazně varuje před nezodpovědným jednáním, kterého se děti dopustily. Hry, kdy experimentují s elektrickým proudem, mohou mít fatální následky. „Upozorňujeme proto rodiče, aby své děti poučili, že adrenalinový hazard s elektrickým napětím může vést až k smrtelnému zranění. Dospělí by měli dětem důrazně zakázat, aby nelezly na sloupy, stožáry či jiné podpěry elektrického vedení,“ dodala mluvčí policie Kamila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře