Reklama
reklama

Elektrický proud zasáhl devítiletého chlapce, který lezl na trafostanici

Elektrický výboj zranil ve čtvrtek odpoledne v Břeclavi devítiletého chlapce, který ve Hřbitovní ulici vylezl na střechu trafostanice. Hoch utrpěl popáleniny, sanitka jej převezla do nemocnici a je nadále v péči lékařů.

Událost oznámil městské policii náhodný kolemjdoucí. Z vyšetřování vyplývá, že dva chlapci ve věku jedenáct a devět let lezli okolo sedmé hodiny večer na trafostanici. Mladšího hocha zasáhl elektrický proud a upadl na zem. „Rychlá záchranná služba mu okamžitě po příjezdu poskytla první pomoc a následně byl s popáleninami převezen do brněnské nemocnice,“ uvedl mluvčí strážníků Zdeněk Novák.

Chlapcova zranění, který byl po zásahu proudem při vědomí, jsou podle lékařů středně těžká.

K události byli přizváni také pracovníci společnosti E.ON, aby prověřili stav trafostanice. Během šetření vyšlo najevo, že chlapec sáhl na primární stranu prostřední fáze, kde vedl proud. Policisté zatím neshledali cizí zavinění, ale celá událost zůstává nadále v šetření.

Policie v souvislosti s tímto případem důrazně varuje před nezodpovědným jednáním, kterého se děti dopustily. Hry, kdy experimentují s elektrickým proudem, mohou mít fatální následky. „Upozorňujeme proto rodiče, aby své děti poučili, že adrenalinový hazard s elektrickým napětím může vést až k smrtelnému zranění. Dospělí by měli dětem důrazně zakázat, aby nelezly na sloupy, stožáry či jiné podpěry elektrického vedení,“ dodala mluvčí policie Kamila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře