Reklama
reklama

Dva kilometry nových chodníků. Lidická ulice v Břeclavi mění tvář

Více než dva kilometry nových chodníků budou do konce roku v ulici Lidická. Radnice tak pokračuje v projektu Břeclav bez bariér v návaznosti na zpracovaný Generel bezbariérovosti, jenž má město od roku 2011.

„Díky dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury se nám podařilo v roce 2011 bezbariérově upravit a zrekonstruovat lávku přes řeku Dyji u průmyslové školy. Ve stejném roce město nechalo upravit také zastávku v ulici Jana Palacha a předláždilo chodníky v ulici 17. listopadu. V loňském roce jsme na bezbariérové přeměnili patnáct přechodů pro chodce, čtyři místa pro přecházení na páteřní trase v centru města a zastávku u polikliniky. A to také díky dotaci ze státního fondu,“ popsala již hotové projekty vedoucí odboru rozvoje a správy Jana Šupová.

Do konce roku dojde v daném úseku ulice Lidické - od křižovatky s ulicí Sovadinova až po Skopalíkovu - k bezbariérové úpravě chodníků, přechodů pro chodce, míst pro přecházení a autobusových zastávek. Díky projektu se tak vyřeší nevyhovující stav chodníků na obou stranách rušné ulice a úsek bude přizpůsobený i pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Původní náklady celého projektu byly ve výši přes devět milionů korun. Díky výběrovému řízení došlo ke snížení na polovinu ceny. Přes 2,8 milionu navíc městu přispěje na dotaci Státní fond dopravní infrastruktury.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře