Reklama
reklama

Dva kilometry nových chodníků. Lidická ulice v Břeclavi mění tvář

Více než dva kilometry nových chodníků budou do konce roku v ulici Lidická. Radnice tak pokračuje v projektu Břeclav bez bariér v návaznosti na zpracovaný Generel bezbariérovosti, jenž má město od roku 2011.

„Díky dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury se nám podařilo v roce 2011 bezbariérově upravit a zrekonstruovat lávku přes řeku Dyji u průmyslové školy. Ve stejném roce město nechalo upravit také zastávku v ulici Jana Palacha a předláždilo chodníky v ulici 17. listopadu. V loňském roce jsme na bezbariérové přeměnili patnáct přechodů pro chodce, čtyři místa pro přecházení na páteřní trase v centru města a zastávku u polikliniky. A to také díky dotaci ze státního fondu,“ popsala již hotové projekty vedoucí odboru rozvoje a správy Jana Šupová.

Do konce roku dojde v daném úseku ulice Lidické - od křižovatky s ulicí Sovadinova až po Skopalíkovu - k bezbariérové úpravě chodníků, přechodů pro chodce, míst pro přecházení a autobusových zastávek. Díky projektu se tak vyřeší nevyhovující stav chodníků na obou stranách rušné ulice a úsek bude přizpůsobený i pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Původní náklady celého projektu byly ve výši přes devět milionů korun. Díky výběrovému řízení došlo ke snížení na polovinu ceny. Přes 2,8 milionu navíc městu přispěje na dotaci Státní fond dopravní infrastruktury.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře