Reklama
reklama

Děti putovaly se skřítkem Hvězdičkou. Poznávaly svět

Propojení lidí a přírody kolem nás. To se učily děti v Mateřské škole Hřbitovní v Břeclavi. Ústřední postavičkou celého projektu byl skřítek Hvězdička. Děti jej spolu s učitelkami provázely po naší Zemi prostřednictvím celé řady zajímavých aktivit. A to díky podpoře Jihomoravského kraje, který poskytl dotaci 31 tisíc korun.

„Cílem celého projektu nazvaného Putování se skřítkem Hvězdičkou bylo vytváření povědomí o vlastní sounáležitosti s živou i neživou přírodou. S dětmi jsme tak sledovaly vývoj rostlin, zajímaly jsme se o život brouků, motýlů a pavouků ve volné přírodě. Pozorovaly jsme strašilky, šneky ve šnečkáriu či mravence v umělém mraveništi. Zahrály jsme si řadu smyslových i didaktických her,“ prozradila Jitka Rišicová z mateřské školy.

Jak doplnila, nově najdou lidé před školkou i zasazenou vrbu, děti se vydaly na výlet do Ekofarmy v Lednici, navštívily zoologickou zahradu v Hodoníně a nechyběla ani výchova ke třídění odpadů. „Děti se nenásilně a pro ně atraktivními hrami učily citlivě vnímat důležitost vzájemného propojení lidí s přírodou kolem nás. Praktickou část projektu jsme ukončili říjnovými Hrátkami s přírodninami na zahradě naší školky za účasti rodičů,“ uvedla ředitelka mateřské školy Jitka Kocábová. Celý projekt završí výstava fotografií v prostorách školky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře