Reklama
reklama

Chtěli okrádat zaměstnavatele. Sazenice vinné révy skončily v kukuřici

Chtěli okrást svého zaměstnavatele, ale to se jim nepovedlo! Právě tak by se dala popsat krádež, kterou se policisté zabývali během uplynulého měsíce. Případ se odehrál na poli v katastrálním území obce Velké Bílovice na konci října. Při vyorávání sazenic vinné révy, které zaměstnanci vázali do otýpek, odhalil majitel určité nesrovnalosti. Dvě otýpky našel ukryté v kukuřici na vedlejším poli a postupně začal zjišťovat, že mu chybí větší množství sazenic různých odrůd.

Celou událost nahlásil na policii. Hlídka vyjela na místo a začala prověřovat všechny okolnosti. Následným ohledáním se potvrdilo, že v kukuřičném poli jsou schované ještě další sazenice. Celkově se jednalo o téměř dva tisíce tři sta kusů. Podle odborného vyjádření vyšplhala škoda na částku přes 86 tisíc korun.

Získané informace a zajištěné stopy vedly nakonec k zdárnému závěru. V těchto dnech kolegové ukončují spisový materiál, kdy ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže dvěma zaměstnancům, kteří se chystali nepoctivě zbohatnout. Dvaadvacetiletý pracovník spolu se svým o rok mladším spolupachatelem zamýšleli prodat sazenice „načerno“, a proto si je schovali do kukuřičného pole. Svůj promyšlený a připravený prodej však naštěstí nestihli zrealizovat.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře