Reklama
reklama

Býk utekl z družstva a mířil k dálnici. Policisté ho zastřelili

Velké nebezpečí hrozilo dnes okolo půl jedenácté dopoledne řidičům na dálnici D2 u Velkých Pavlovic. K dálnici mířil býk a hrozilo, že vběhne řidičům přímo pod kola. Přivolaní policisté býka zastřelili.  

Býk o váze kolem 350 kilogramů utekl ze Zemědělského družstva Velké Pavlovice. „Hlídky policie začaly ihned monitorovat okolí. Hrozilo, že zvíře může vběhnout na dálnici D2, kde by mohlo ohrozit projíždějící řidiče. Aktuální informace policisté okamžitě vložili do dopravního informačního systému,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Po 11 hodině hlídka zvíře objevila. Býk urazil asi dvoukilometrovou vzdálenost od družstva a mířil k dálnici. Aby policisté zabránili vběhnutí na dálnici, kde by mohlo dojít k vážnému ohrožení řidičů, použili k zneškodnění nebezpečného zvířete služební střelnou zbraň. „Policista několika výstřely býka usmrtil. V danou chvíli to byla jediná možnost, jak zabránit vběhnutí zvíře na rychlostní komunikaci a odvrátit nebezpečí,“ dodala mluvčí s tím, že během zásahu nedošlo k žádnému ohrožení osob.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře