Reklama
reklama

Býk utekl z družstva a mířil k dálnici. Policisté ho zastřelili

Velké nebezpečí hrozilo dnes okolo půl jedenácté dopoledne řidičům na dálnici D2 u Velkých Pavlovic. K dálnici mířil býk a hrozilo, že vběhne řidičům přímo pod kola. Přivolaní policisté býka zastřelili.  

Býk o váze kolem 350 kilogramů utekl ze Zemědělského družstva Velké Pavlovice. „Hlídky policie začaly ihned monitorovat okolí. Hrozilo, že zvíře může vběhnout na dálnici D2, kde by mohlo ohrozit projíždějící řidiče. Aktuální informace policisté okamžitě vložili do dopravního informačního systému,“ uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Po 11 hodině hlídka zvíře objevila. Býk urazil asi dvoukilometrovou vzdálenost od družstva a mířil k dálnici. Aby policisté zabránili vběhnutí na dálnici, kde by mohlo dojít k vážnému ohrožení řidičů, použili k zneškodnění nebezpečného zvířete služební střelnou zbraň. „Policista několika výstřely býka usmrtil. V danou chvíli to byla jediná možnost, jak zabránit vběhnutí zvíře na rychlostní komunikaci a odvrátit nebezpečí,“ dodala mluvčí s tím, že během zásahu nedošlo k žádnému ohrožení osob.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře