Reklama
reklama

Břeclav si bude užívat od adventu až do Silvestra

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, adventní koncerty, jarmarky provoněné svařeným vínem i představení nového alba Dana Bárty či bleší trhy. Břeclav přichystala pro své obyvatele i návštěvníky na poslední měsíc v roce bohatou a pestrou kulturní nadílku, která by měla potěšit všechny generace a navodit tu správnou vánoční pohodu.

Začátek adventu ve městě bude tradičně patřit okouzlujícím inspiracím, které přinese přehlídka námětů na vánoční výzdobu v tamní synagoze v sobotu 30. listopadu. Den na to se mohou lidé těšit na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí, které doprovodí program pro děti. Ve tři hodiny odpoledne bude v kině Koruna čarovat Magda Reifová s Františkem z oblíbeného televizního pořadu Kouzelná školka. Poté se veselí přesune před kino a v sedmnáct hodin se rozzáří vyzdobený symbol Vánoc u kostela svatého Václava.

Adventní Břeclav přinese také řadu vánočních koncertů. V neděli 8. prosince od půl osmé večer břeclavské kino Koruna rozezní rockový zpěvák Jiří Zonyga v netradičním spojení s Břeclavským komorním orchestrem a dětským sborem. Výtěžek z benefičního koncertu poputuje do Domova svaté Agáty v Poštorné, jenž poskytuje pomoc v nouzi těhotným ženám a matkám s dětmi. V úterý 10. prosince v 19 hodin zapěje v tamní synagoze slavný mužský sbor Schola Gregoriana Pragensis, s nímž se představí i jeho zakladatel a jeden z bratrů Ebenů David.

Slavné hudební tváře se v Břeclavi sejdou i další týden. V sobotu 14. prosince zavítá do města při svém turné k novému albu Maratonika známý zpěvák Dan Bárta se svou doprovodnou kapelou Illustratosphere. Ta letos prošla obměnou sestavy a slibuje hutnější kytarový zvuk a ještě větší odklon od jazzu k „poučenému popu“, jak Bárta rád říká. Koncert v sále kina Koruna začne o půl osmé večer.

Stříbrná neděle letos zahájí vánoční trhy na pěší zóně před gymnáziem pestrou hudební směsí, v níž se sejde řada nositelů domácích hudebních cen. Ve čtrnáct hodin zahájí minifestival Anděly ověnčení Žamboši ze Vsetína se svou chytlavou představou o folku. Na pódiu je poté vystřídá vynikající akordeonista Mario Bihári s kapelou Bachtale Apsa. Jeho hudební talent je známý především díky působení v kapelách zpěvačky Zuzany Navarové. Trojici skupin pak  doplní blues rocková kapela Bandaband z Ostravy, kterou rád poslouchá i frontman legendárních Buty Radek Pastrňák.

Po další tři odpoledne bude pěší zóna před gymnáziem žít koledami zpěváčků z místních školek a škol, pásmy folkloristů, jazzem i adventním jarmarkem. Program začne vždy v šestnáct hodin. V pátek 20. listopadu poskytnou prodejní stánky po roce zázemí i adventním bleším trhům. Oblíbený jarmark svaté Lucie v Poštorné potěší lidi tradičně Na Rovnici, a to už 13. a 14. prosince.

Vánoční melodie se ponesou také ve čtvrtek 19. prosince při Vánočním vinšování s folklorním souborem Old Stars, jejich hudeckou muzikou a dětskými hosty v synagoze. Dva dny na to rozezní folkloristé i sokolovnu v Charvátské Nové Vsi a kulturní dům v Poštorné. Večer před Štědrým dnem navodí vánoční atmosféru Břeclavánek v kulturním domě ve Staré Břeclavi. Tam 21. prosince pozvou na živý betlém, s nímž tradičně vyrazí i do ulic.

Nabitý prosinec uzavřou silvestrovské oslavy na náměstí v centru města, kde bude příchozí čekat půlnoční ohňostroj či diskotéka před kinem Koruna. Ta začne hodinu před půlnocí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře