Reklama
reklama

Břeclav letos investovala miliony. Vidět jsou na školách i chodnících

Opravené školy, školky a další budovy v městském majetku. Opravené chodníky, silnice i kanalizace. Bezpečnější město. Břeclavská radnice už letos investovala miliony korun ze svého rozpočtu. Využívá tak posledních možností štědrých evropských dotací. V příštím roce chce radnice vynaložit na investice a opravy dalších 215 milionů korun.

„Letos jsme investovali především do škol a školek a oprav chodníků. Tento náš majetek je totiž dlouhodobě podfinancovaný. Navíc jsme se zavázali, že budeme chodníky opravovat po celé čtyři roky,“ nechal se slyšet břeclavský starosta Oldřich Ryšavý s tím, že i na příští rok město plánuje opravit další kilometry poničených chodníků.

„Na některé můžeme získat dotaci, například v rámci bezbariérovosti. To se však týká chodníků u hlavního tahu ve městě. Na ostatní ji nezískáme, opravujeme z našeho rozpočtu. Navíc se snažíme vše sladit se síťaři, kteří v dalších letech plánují opravy a mohli by nám naše opravené chodníky rozkopat,“ vysvětlila postup prací vedoucí odboru rozvoje a správy Jana Šupová.

Jen na opravy a úpravy škol, školek, domova seniorů či městského úřadu radnice letos vynaložila i s přispěním dotačních peněz přes 12 milionů korun. „Zateplovali jsme, takže ušetříme na vytápění. Museli jsme také opravovat havarijní stav kanalizace, upravili jsme nádvoří domu pro seniory či toalety na městském úřadu,“ doplnila Šupová.

Třicet milionů plynulo do oprav chodníků, revitalizace sídliště Slovácká, kompletní úpravy ulice Kupkovy, kde je i nová kanalizace. „Po nových chodnících tak budou lidé chodit hned v několika ulicích ve všech městských částech. Letos jsou to chodníky v ulicích Žižkova, Lednická, Fintajslova, Kupkova, Písníky, Lidická, Slovácká, Sovadinova, Zahradní a u mateřské školy Osvobození. Nový chodník je u Rákosníčkova hřiště, kde vznikne v příštím roce i cyklostezka. Novou silnici mají lidé žijící v Habrově seči,“ vyjmenoval opravené části místostarosta Jaroslav Parolek s tím, že i tady pomohly dotační fondy.

V letošním roce se pak naplno rozjely práce na novém terminálu u vlakového nádraží včetně kruhové křižovatky, Břeclavané se dočkají dětského dopravního hřiště a posílený bude kamerový systém.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře