Reklama
reklama

Břeclav letos investovala miliony. Vidět jsou na školách i chodnících

Opravené školy, školky a další budovy v městském majetku. Opravené chodníky, silnice i kanalizace. Bezpečnější město. Břeclavská radnice už letos investovala miliony korun ze svého rozpočtu. Využívá tak posledních možností štědrých evropských dotací. V příštím roce chce radnice vynaložit na investice a opravy dalších 215 milionů korun.

„Letos jsme investovali především do škol a školek a oprav chodníků. Tento náš majetek je totiž dlouhodobě podfinancovaný. Navíc jsme se zavázali, že budeme chodníky opravovat po celé čtyři roky,“ nechal se slyšet břeclavský starosta Oldřich Ryšavý s tím, že i na příští rok město plánuje opravit další kilometry poničených chodníků.

„Na některé můžeme získat dotaci, například v rámci bezbariérovosti. To se však týká chodníků u hlavního tahu ve městě. Na ostatní ji nezískáme, opravujeme z našeho rozpočtu. Navíc se snažíme vše sladit se síťaři, kteří v dalších letech plánují opravy a mohli by nám naše opravené chodníky rozkopat,“ vysvětlila postup prací vedoucí odboru rozvoje a správy Jana Šupová.

Jen na opravy a úpravy škol, školek, domova seniorů či městského úřadu radnice letos vynaložila i s přispěním dotačních peněz přes 12 milionů korun. „Zateplovali jsme, takže ušetříme na vytápění. Museli jsme také opravovat havarijní stav kanalizace, upravili jsme nádvoří domu pro seniory či toalety na městském úřadu,“ doplnila Šupová.

Třicet milionů plynulo do oprav chodníků, revitalizace sídliště Slovácká, kompletní úpravy ulice Kupkovy, kde je i nová kanalizace. „Po nových chodnících tak budou lidé chodit hned v několika ulicích ve všech městských částech. Letos jsou to chodníky v ulicích Žižkova, Lednická, Fintajslova, Kupkova, Písníky, Lidická, Slovácká, Sovadinova, Zahradní a u mateřské školy Osvobození. Nový chodník je u Rákosníčkova hřiště, kde vznikne v příštím roce i cyklostezka. Novou silnici mají lidé žijící v Habrově seči,“ vyjmenoval opravené části místostarosta Jaroslav Parolek s tím, že i tady pomohly dotační fondy.

V letošním roce se pak naplno rozjely práce na novém terminálu u vlakového nádraží včetně kruhové křižovatky, Břeclavané se dočkají dětského dopravního hřiště a posílený bude kamerový systém.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře