Reklama
reklama

Břeclav dál bojuje s odpadky, zřídí první hlídaný svoz

Na více než dvaceti místech po celé Břeclavi mají obyvatelé města k dispozici velkokapacitní kontejnery na zelený a dřevěný odpad. Stále častěji v nich ale končí odpad směsný. I z toho důvodu hledá radnice taková řešení, aby neplatila milionové částky za ty, kteří nastavený systém zneužívají.

„V kontejnerech končí naprosto všechno. Fotopasti odhalily desítky lidí, a to i z okolních obcí, podnikatele či příslušníky sousedních států, jak do nich odhazují odpad. Tomu chceme zabránit,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje a správy Jana Šupová s tím, že obyvatelům města chce ale radnice nabídnout adekvátní náhradu za první rušené kontejnery.

Od začátku července tak dojde ke zrušení kontejneru na stanovišti Hraničář, tedy u ulic Budovatelská, Nádražní a Gagarinova, a poté v ulici Říční. „Aby nám tady nevznikaly černé skládky, posílíme hlídkovou činnost městské policie a nasadíme i fotopasti,“ doplnila Šupová.

Na dalších místech, konkrétně na Rovnici, v ulici Tylova a Pod Zahradami nově Tempos přistaví kontejnery vždy ve středu a druhý den je odveze.

„Na sídlišti ČSA v ulici Záhumní v nejbližší době zřídíme hlídané stanoviště. Každou sobotu budou přistavené velké kontejnery na objemný a zelený odpad. Bude u toho i pracovník, který na vše dohlédne,“ popsala nový systém Šupová. Odpad mohou lidé vozit na místo od 8 do 16.30 hodin. Týká se to těch, kteří jej přivezou na kole či přijdou pěšky. Ty, kteří přijedou autem, odkáže pracovník na sběrný dvůr.

Sběrný dvůr je v letní sezoně otevřený kromě neděle denně od 8 do 17 hodin. Do 100 kilogramů je pro obyvatele města uložení zdarma (netýká se podnikatelů). Po celém městě jsou také rozmístěné kontejnery na tříděný odpad, drobné elektro či oblečení (Na Valtické, Sovadinova). Větší elektrospotřebiče si mohou nechat lidé odvézt od prodejců, kteří jim dovážejí nový.

Nebezpečný odpad mohou lidé odkládat do kontejnerů, které jsou přistavené první sobotu v měsíci od 9 do 10 hodin na točně Obránců míru, od 11 do 12 v Tyršově sadu, druhá sobota je vyhrazená od 9 do 10 Rovnici od 11 do 12 lokalitě ČSA (u Macha), třetí sobotu najdou lidé kontejner od 9 do 10 hodin v ulici gen. Šimka (u kapličky) a od 11 do 12 hodin Na Zvolenci (u parku).

Město Břeclav ročně platí za svoz velkokapacitních kontejnerů kolem čtyř až pěti milionů korun, úklid kolem nich navíc stojí měsíčně další desetitisíce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře