Reklama
reklama

Bohunické Tesco: desítky much na nebaleném pečivu

Sladké koblihy a další nebalené pečivo v sobotu večer v bohunickém hypermarketu pokrývaly desítky much. Další lezly po bednách a regálech.

Nepříjemný zážitek si odnášeli zákazníci bohunického hypermarketu Tesco, kteří si v sobotu večer chtěli nakoupit nebalené pečivo. Na mnoha místech totiž nacházeli desítky jedinců obtížného hmyzu, který se ani nedal odehnat. Hmyz připomínající malé mušky byl na koblihách se sladkou polevou i "dietních" špenátových mřížkách. Redaktor Centrum news napočítal i dvacet takových na jedné jediné koblize. "Nic podobného jsem tady ještě neviděla," divila se jedna ze zákaznic, která vybírala mezi sladkým pečivem. Podle manažera pražského obchodního centra, který si nepřál uvést jmého, to podle fotografie vypadá, že hmyz nepřilétl zvenku. "Není to jako vesnická samoobsluha, kde jsou věčně otevřené dveře do ulice. Hypermarkety mají regulovanou atmosféru, takže nevidím reálně, že by hejno přilétlo zvenku," diví se manažer. "Každopádně tato situace asi nenastala během deseti minut, na to se mělo okamžitě přijít," dodává. 

Obtížný hmyz si "našel" i špenátové mřížky a bedny, ve kterých byly nabízeny zákazníkům. Foto: Centrum news / Petr Bokůvka

"Prodejce potravin je povinen zajistit zboží před kontaminací z vnějšího prostředí, což se vztahuje i na případnou kontaminaci létajícím nebo lezoucím hmyzem. Potravinu, u které prokazatelně došlo ke kontaminaci z vnějšího prostředí, přičemž tato kontaminace může představovat riziko pro zdraví spotřebitele, je prodejce povinen odstranit z prodeje a zlikvidovat v souladu s požadavky zákona o odpadech," říká mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva. Inspekce se ale podle zákona nevyjadřuje k případům, které sama nevyšetří.

AKTUALIZOVÁNO - úterý 14.10. 8:00: Vedení společnosti Tesco ve stanovisku zaslaném v pondělních večerních hodinách vyjádřilo omluvu zákazníkům. "Naše společnost striktně dodržuje stanovené hygienické standardy a legislativní požadavky včetně dezinfekce a dezinsekce. Po zjištění výskytu byla ihned přivolána odborná dezinsekční firma a provedli jsme hloubkovou sanitaci celého úseku," řekl manažer firemních vztahů společnosti Tesco Jiří Mareček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře