Reklama
reklama

Zpěvačka Gunčíková přivezla školákům ve Sloupu tablety a vybavení učebny

Tým třídy 9. A s názvem Agenti 007 porazil více než 1600 konkurentů z českých základních škol a zvítězil v letošním ročníku soutěže „Najdi, co hledáš!“. Hlavní cenou bylo 25 tabletů včetně programového vybavení nové učebny. Počítačovou učebnu v hodnotě 340 tisíc korun předala žákům patronka soutěže, zpěvačka Gabriela Gunčíková.

Při soutěži, jejímž cílem je vzdělávat děti v oblasti počítačové gramotnosti a práce s internetem, plnili žáci úkoly, skládali rovnice a odpovídali na otázky. Šlo hlavně o to správně si přečíst otázku, dávat pozor a na internetu si najít správnou odpověď.

 

Pětadvacet tabletů a další zajímavé ceny zpěstřila i návštěva zpěvačky Gabriely Gunčíkové ve škole ve Sloupu. „Na základní škole jsme měli ještě normální výuku, ale na střední už navíc interaktivní učebny. Studium je v nich daleko zajímavější,“ myslí si zpěvačka.

 

Škola se soutěže zúčastnila už počtvrté, letos ale dosáhla zatím největších úspěchu. Tablety podle učitelů najdou co nejdříve maximální využití ve výuce žáků od první až do deváté třídy.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře