Reklama
reklama

Zloděj ukradl z hrobu uměleckou sochu dívky s věnečkem

Že občas chybí váza nebo věnec, si majitelé hrobů na hřbitovech už zvykli. Tohle by ale nikdo nečekal, ani majitelka jednoho z hrobů v Blansku. Neznámý zloděj jí totiž ukradl uměleckou litinovou sochu dívky s věnečkem, dělanou na zakázku.

Ta byla vyrobena v Blansku v roce 1929, vážila osmdesát kilogramů a měřila až sedmdesát osm centimetrů. Z rodinného hrobu ji pachatel odcizil pravděpodobně v době od 20. května do 3. června.

Majitelce vznikla škoda nejméně za deset tisíc korun. „Kdyby kdokoli sochu výše uvedeného popisu viděl, popřípadě si všiml podezřelých osob, které se v době krádeže kolem hřbitova pohybovaly, může se ozvat policii na bezplatnou linku 158 popřípadě se dostavit přímo na Obvodní oddělení policie v Blansku,“ informovala mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře