Reklama
reklama

Žena hledala půjčku a dostala se do pěkné šlamastyky

Sdělovat někomu údaje od svého bankovního účtu se nevyplatí, to si již bude pamatovat žena z okolí Blanska. Chtěla si půjčit pět tisíc a souhlasila s pronajmutím svého účtu osobě, která jí za to slíbila rovnou dvacet tisíc. Ženě to nepřipadalo podezřelé. 

Kolik nepříjemností může způsobit jeden nevinný inzerát, zjistila žena z Blanenska. Když na podzim loňského roku zjistila, že jí nestačí peníze, rozhodla se někde si vypůjčit. Místo do banky však zamířila na internet a zadala si inzerát, že potřebuje půjčit pšt tisíc korun. Brzy se ozvalo několik zájemců. Zaujala ji nabídka patnácti až dvaceti tisíc korun za to, že pronajme neznámé osobě svůj bankovní účet. S dotyčným komunikovala po mailu, jako odůvodnění uvedl, že je v zahraničí a nedostane se na své konto. Žena nabídce neodolala a neznámému poskytla veškeré údaje včetně internetových přístupů k jejímu bankovnímu účtu.

Velmi rychle však žena zjistila, že udělala chybu. Začali ji totiž kontaktovat lidé, kteří se dotazovali na objednané zboží, které údajně na její účet zaplatili. Případ tedy v současnosti předala k šetření blanenským policistům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře