Reklama
reklama

Žena hledala půjčku a dostala se do pěkné šlamastyky

Sdělovat někomu údaje od svého bankovního účtu se nevyplatí, to si již bude pamatovat žena z okolí Blanska. Chtěla si půjčit pět tisíc a souhlasila s pronajmutím svého účtu osobě, která jí za to slíbila rovnou dvacet tisíc. Ženě to nepřipadalo podezřelé. 

Kolik nepříjemností může způsobit jeden nevinný inzerát, zjistila žena z Blanenska. Když na podzim loňského roku zjistila, že jí nestačí peníze, rozhodla se někde si vypůjčit. Místo do banky však zamířila na internet a zadala si inzerát, že potřebuje půjčit pšt tisíc korun. Brzy se ozvalo několik zájemců. Zaujala ji nabídka patnácti až dvaceti tisíc korun za to, že pronajme neznámé osobě svůj bankovní účet. S dotyčným komunikovala po mailu, jako odůvodnění uvedl, že je v zahraničí a nedostane se na své konto. Žena nabídce neodolala a neznámému poskytla veškeré údaje včetně internetových přístupů k jejímu bankovnímu účtu.

Velmi rychle však žena zjistila, že udělala chybu. Začali ji totiž kontaktovat lidé, kteří se dotazovali na objednané zboží, které údajně na její účet zaplatili. Případ tedy v současnosti předala k šetření blanenským policistům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře