Reklama
reklama

Zahrádkáři se chtěl někdo pomstít, vyplenil mu celou zahrádku

Oči pro pláč zůstaly zahrádkáři, který tento týden dorazil ke svojí chatě v Híně na Brněnsku. Zloděj a vandal v jedné osobě mu poničil veškerou úrodu na zahrádce a vše naházel do studny. Podle policie může jít i o řešení sousedských sporů.

Cestou na pozemek chaty musel zloděj překonat drátěný plot, ale poté mu již nic nebránilo v poničení všeho, co mu přišlo pod ruku. "Ze záhonků vytrhal přes deset kilogramů česneku, třicet sazenic okurek, podřezal třicet keříků rajčat a rozlomil dva ovocné stromky," vypočítala mluvčí policie Zdeňka Procházková.

 

To ale odpůrci zahradnictví stále nestačilo a všechnu tuto zeleninu a další předměty naházel do studny, čímž došlo k jejímu znečištění. Celková škoda, kterou majiteli způsobil, přesahuje osm tisíc korun.  Pachatel je podezřelý ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Policisté případ dále šetří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře