Reklama
reklama

Zahrádkáři se chtěl někdo pomstít, vyplenil mu celou zahrádku

Oči pro pláč zůstaly zahrádkáři, který tento týden dorazil ke svojí chatě v Híně na Brněnsku. Zloděj a vandal v jedné osobě mu poničil veškerou úrodu na zahrádce a vše naházel do studny. Podle policie může jít i o řešení sousedských sporů.

Cestou na pozemek chaty musel zloděj překonat drátěný plot, ale poté mu již nic nebránilo v poničení všeho, co mu přišlo pod ruku. "Ze záhonků vytrhal přes deset kilogramů česneku, třicet sazenic okurek, podřezal třicet keříků rajčat a rozlomil dva ovocné stromky," vypočítala mluvčí policie Zdeňka Procházková.

 

To ale odpůrci zahradnictví stále nestačilo a všechnu tuto zeleninu a další předměty naházel do studny, čímž došlo k jejímu znečištění. Celková škoda, kterou majiteli způsobil, přesahuje osm tisíc korun.  Pachatel je podezřelý ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Policisté případ dále šetří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře