Reklama
reklama

Za Blanskem uzavřou příští rok silnici. V Lažánkách opraví povrch i chodníky

S dopravními komplikacemi a zdržením musejí v průběhu příštího roku počítat řidiči na frekventované silnici v Moravském krasu. Jde o silnici druhé třídy mezi Blanskem a Jedovnicemi. Silničáři totiž budou opravovat průtah vesnicí Lažánky, která je místní částí Blanska.

Práce chtějí silničáři zahájit na jaře a dokončit do zimy. Stavba to ale bude náročná a vzhledem k tomu, že bude muset být zachován jeden jízdní pruh pro auta a autobusy, budou muset dělat dělníci silnici po polovinách včetně mostu. Což stavbu zpomalí. Nákladní auta budou muset ojet bjížďkou přes Olomučany a Rudici.  „Pro auta do šesti tun zůstane zachovaný jeden jízdní pruh,“ potvrdil vedoucí blanenské oblasti Ředitelství silnic a dálnic Miloš Bažant.

Délka opravované silnice je téměř 2,5 kilometru. Součástí stavby jsou čtyři páry nových autobusových zastávek, tři osvětlené přechody pro chodce, vybudování nové požární nádrže. V zatáčkách se počítá s rozšířením vozovky a zrekonstruuje se i chodník. Úplnou uzavírku obcí plánují silničáři jen na několik dní v závěru stavby, kdy se bude pokládat poslední asfaltová vrstva. Nová silnice v Lažánkách bude stát 30,3 milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře