Reklama
reklama

Vražda na Blanensku: Druha bodla ze žárlivosti nožem, ten vykrvácel

Od sobotního večera šetří jihomoravští kriminalisté vraždu pětatřicetiletého muže v obci na Blanensku. Ve vazbě s obviněním z vraždy skončila družka muže, který vykrvácel.

„Před osmou hodinou večer jsme přijali oznámení od zdravotnické záchranné služby, jejíž pracovníci se neúspěšně pokusili resuscitovat vážně poraněného muže, který ještě před transportem do nemocnice na následky svých zranění zemřel,“ popsala mluvčí policie Petra Vedrová.

Jak potvrdila následně provedená soudní pitva, příčinou smrti mladého muže bylo vykrvácení v důsledku bodného poranění. Policisté zajistili místo činu a zadrželi podezřelou devětadvacetiletou družku zemřelého, která se následně přiznala, že na svého partnera zaútočila kuchyňským nožem. Motivem byla žárlivost.

Vyšetřovatel už zahájil trestní stíhání dosud netrestané ženy pro zvlášť závažný zločin vraždy. Soudce dnes rozhodl o vazebním stíhání obviněné.

„Od začátku letošního roku se jedná už o osmý případ vraždy, včetně pokusů, na jižní Moravě. Žádná nezůstala nevyřešená a kriminalisté se tak za první pololetí u této problematiky mohou pochlubit stoprocentní objasněností,“ dodala Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře