Reklama
reklama

Vloupání do auta a krádež tenisových raket si muž kvůli dluhu vymyslel

Případ krádeže šedesáti tenisových raket za desítky tisíc korun, který na začátku listopadu oznámil dvaačtyřicetiletý muž policii, má nečekaný konec. Do auta se nedostal zloděj, jeho majitel si kvůli finančním potížím celou krádež vymyslel.

Neobvyklý závěr má policejní vyšetřování vloupání do osobního auta v Blansku, které se mělo stát 4. listopadu v dopoledních hodinách. Tehdy měl neznámý pachatel u Škody Fabia rozbít zadní okénko a ze zadního sedadla odnést jednak značkový notebook a také téměř šedesát kusů značkových tenisových raket bez výpletu. Škoda tehdy byla vyčíslena na necelých 150 tisíc.

Šetřením policie se však případ dostal až k nečekanému rozuzlení. Dvaačtyřicetiletý majitel si vloupání do auta vymyslel. „Na údajný nákup tenisových raket si totiž vypůjčil peníze, ale sportovní vybavení určené pro hru tenisu vůbec nenakoupil. Peníze utratil jinak a pak měl strach přiznat pravdu. Proto zkusil zinscenovat vloupání do auta,“ vysvětlila mluvčí policie Iva Šebková.

Policisté tak případ odložili s tím, že se nestal trestný čin ani přestupek. Muž, který má na svědomí zbytečný výjezd policie, se bude před přestupkovou komisí zodpovídat z křivé výpovědi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře