Reklama
reklama

Vloupání do auta a krádež tenisových raket si muž kvůli dluhu vymyslel

Případ krádeže šedesáti tenisových raket za desítky tisíc korun, který na začátku listopadu oznámil dvaačtyřicetiletý muž policii, má nečekaný konec. Do auta se nedostal zloděj, jeho majitel si kvůli finančním potížím celou krádež vymyslel.

Neobvyklý závěr má policejní vyšetřování vloupání do osobního auta v Blansku, které se mělo stát 4. listopadu v dopoledních hodinách. Tehdy měl neznámý pachatel u Škody Fabia rozbít zadní okénko a ze zadního sedadla odnést jednak značkový notebook a také téměř šedesát kusů značkových tenisových raket bez výpletu. Škoda tehdy byla vyčíslena na necelých 150 tisíc.

Šetřením policie se však případ dostal až k nečekanému rozuzlení. Dvaačtyřicetiletý majitel si vloupání do auta vymyslel. „Na údajný nákup tenisových raket si totiž vypůjčil peníze, ale sportovní vybavení určené pro hru tenisu vůbec nenakoupil. Peníze utratil jinak a pak měl strach přiznat pravdu. Proto zkusil zinscenovat vloupání do auta,“ vysvětlila mluvčí policie Iva Šebková.

Policisté tak případ odložili s tím, že se nestal trestný čin ani přestupek. Muž, který má na svědomí zbytečný výjezd policie, se bude před přestupkovou komisí zodpovídat z křivé výpovědi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře