Reklama
reklama

VIDEO: Silnice I/43 Brno - Svitavy byla u Bořitova uzavřená kvůli smrtelné nehodě

Jeden člověk zemřel a čtyři se zranili při ranní srážce dvou osobních aut nedaleko Bořitova na hlavním silničním tahu z Brna do Svitav. Nehoda zablokovala silnici až do půl jedenácté dopoledne, od odbočky na Lysice po čerpací stanici v Krhově byla uzavřená.  

Dvě osobní auta se podle dostupných informací srazila přibližně ve čtvrt na osm ráno. Bourala v levotočivé zatáčce ve stoupání od benzínky poblíž Krhova ve směru na Brno. Zemřel spolujezdec v jednom z vozidel. Další čtyři lidé byli v péči zdravotnických záchranářů.

Hasiči přijeli na místo v 7.33 hodin. "V poli vedle silnice stálo jedno havarované vozidlo se značně zdemolovaným pravým bokem. Druhé auto zůstalo po nehodě na silnici a blokovalo jízdní pruh ve směru na Svitavy. Okamžitě jsme resuscitovali dva zraněné muže z havarovaného Citroenu, který zůstal po nehodě mimo silnici. Po příjezdu záchranářů ale konstatoval lékař smrt jednoho z mužů. Druhý byl transportován do vrtulníku Záchranné služby," popsal nehodu mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Osmatřicetiletý řidič Citroënu Xsara jel od Svitav na Brno a v levotočivé zatáčce na konci stoupání u Krhova dostal na mokré silnici smyk. Bokem a z části čelně narazil do protijedoucího Volkswagenu Touran. „Řidiče Citroënu s těžkými zraněními transportoval do nemocnice vrtulník. Jeho spolujezdec byl na místě mrtvý," upřesnila mluvčí policie Iva Šebková.

Zraněný muž leží ve Fakultní nemocnici Brno a je v kritickém stavu. .

V druhém havarovaném voze cestovali tři lidé - čtyřiačtyřicetiletý řidič a jeho dvě spolujezdkyně. Všechny odvezli záchranáři do nemocnice.

Silnici I/43 z Brna do Svitav lidé přezdívají silnice smrti. Letos se na ní stalo bezmála čtyřicet dopravních nehod, při kterých se těžce zranily desítky lidí. Už léta nevyhovující dopravní tepnu z Brna na Svitavy má nahradit nová rychlostní silnice R43. Její stavba je však kvůli neshodám s aktivisty a různými organzacemi stále v nedohlednu, stát navíc plánuje její výstavbu až v roce 2024.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře