Reklama
reklama

VIDEO: Silnice I/43 Brno - Svitavy byla u Bořitova uzavřená kvůli smrtelné nehodě

Jeden člověk zemřel a čtyři se zranili při ranní srážce dvou osobních aut nedaleko Bořitova na hlavním silničním tahu z Brna do Svitav. Nehoda zablokovala silnici až do půl jedenácté dopoledne, od odbočky na Lysice po čerpací stanici v Krhově byla uzavřená.  

Dvě osobní auta se podle dostupných informací srazila přibližně ve čtvrt na osm ráno. Bourala v levotočivé zatáčce ve stoupání od benzínky poblíž Krhova ve směru na Brno. Zemřel spolujezdec v jednom z vozidel. Další čtyři lidé byli v péči zdravotnických záchranářů.

Hasiči přijeli na místo v 7.33 hodin. "V poli vedle silnice stálo jedno havarované vozidlo se značně zdemolovaným pravým bokem. Druhé auto zůstalo po nehodě na silnici a blokovalo jízdní pruh ve směru na Svitavy. Okamžitě jsme resuscitovali dva zraněné muže z havarovaného Citroenu, který zůstal po nehodě mimo silnici. Po příjezdu záchranářů ale konstatoval lékař smrt jednoho z mužů. Druhý byl transportován do vrtulníku Záchranné služby," popsal nehodu mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Osmatřicetiletý řidič Citroënu Xsara jel od Svitav na Brno a v levotočivé zatáčce na konci stoupání u Krhova dostal na mokré silnici smyk. Bokem a z části čelně narazil do protijedoucího Volkswagenu Touran. „Řidiče Citroënu s těžkými zraněními transportoval do nemocnice vrtulník. Jeho spolujezdec byl na místě mrtvý," upřesnila mluvčí policie Iva Šebková.

Zraněný muž leží ve Fakultní nemocnici Brno a je v kritickém stavu. .

V druhém havarovaném voze cestovali tři lidé - čtyřiačtyřicetiletý řidič a jeho dvě spolujezdkyně. Všechny odvezli záchranáři do nemocnice.

Silnici I/43 z Brna do Svitav lidé přezdívají silnice smrti. Letos se na ní stalo bezmála čtyřicet dopravních nehod, při kterých se těžce zranily desítky lidí. Už léta nevyhovující dopravní tepnu z Brna na Svitavy má nahradit nová rychlostní silnice R43. Její stavba je však kvůli neshodám s aktivisty a různými organzacemi stále v nedohlednu, stát navíc plánuje její výstavbu až v roce 2024.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře