Reklama
reklama

V plamenech, které pohltily přístavek domu, se popálil na hrudníku muž

Pět hasičských jednotek se vystřídalo u požáru přístavku rodinného domu v Lipůvce na Blanensku. Majitel domu utrpěl popáleniny. Plameny zničily přístavek a způsobily škodu 200 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům.

Hořet začalo v přístavku rodinného domu krátce po šesté hodině odpolední. Na místo se postupně sjelo pět jednotek hasičů, a to ze stanic Boskovice, Blansko a Tišnov, profesionály posílily jednotky dobrovolných hasičů z Lipůvky a Kuřimi.

Do boje proti plamenům hasiči postupně nasadili čtyři vodní proudy a jeden vysokotlaký proud. Při hašení jednotky použily dýchací přístroje. Z prostoru požáru hasiči vynesli dvě tlakové láhve. V 18.50 hodin jednotky dostaly požár pod kontrolu a začaly vyklízet uskladněný materiál z půdy přístavku. Drobná ohniska požáru hasiči vyhledali pomocí termokamery.

Při požáru utrpěl majitel popáleniny v oblasti hrudníku. Hasiči přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice.  Vyšetřovatel na místě předběžně vyčíslil škodu na 200 tisíc korun.

Podle vyšetřování policie vařil muž v dřevěném přístavku u rodinného domku pro domácí zvířectvo na malém plynovém sporáku. Dle dosavadních informací uslyšel a ucítil unikat plyn a chtěl uzavřít kohout u propanbutanové lahve. Došlo však k výbuchu a požáru. Šestatřicetiletý muž utrpěl středně těžké zranění, které si vyžádalo jeho hospitalizaci v bohunické nemocnici. Jako pravděpodobná příčina výbuchu se předběžně jeví technická závada. Věc předali blanenští policisté do kompetence vyšetřovatele hasičského záchranného sboru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře