Reklama
reklama

V plamenech, které pohltily přístavek domu, se popálil na hrudníku muž

Pět hasičských jednotek se vystřídalo u požáru přístavku rodinného domu v Lipůvce na Blanensku. Majitel domu utrpěl popáleniny. Plameny zničily přístavek a způsobily škodu 200 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili přilehlý rodinný dům.

Hořet začalo v přístavku rodinného domu krátce po šesté hodině odpolední. Na místo se postupně sjelo pět jednotek hasičů, a to ze stanic Boskovice, Blansko a Tišnov, profesionály posílily jednotky dobrovolných hasičů z Lipůvky a Kuřimi.

Do boje proti plamenům hasiči postupně nasadili čtyři vodní proudy a jeden vysokotlaký proud. Při hašení jednotky použily dýchací přístroje. Z prostoru požáru hasiči vynesli dvě tlakové láhve. V 18.50 hodin jednotky dostaly požár pod kontrolu a začaly vyklízet uskladněný materiál z půdy přístavku. Drobná ohniska požáru hasiči vyhledali pomocí termokamery.

Při požáru utrpěl majitel popáleniny v oblasti hrudníku. Hasiči přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice.  Vyšetřovatel na místě předběžně vyčíslil škodu na 200 tisíc korun.

Podle vyšetřování policie vařil muž v dřevěném přístavku u rodinného domku pro domácí zvířectvo na malém plynovém sporáku. Dle dosavadních informací uslyšel a ucítil unikat plyn a chtěl uzavřít kohout u propanbutanové lahve. Došlo však k výbuchu a požáru. Šestatřicetiletý muž utrpěl středně těžké zranění, které si vyžádalo jeho hospitalizaci v bohunické nemocnici. Jako pravděpodobná příčina výbuchu se předběžně jeví technická závada. Věc předali blanenští policisté do kompetence vyšetřovatele hasičského záchranného sboru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře