Reklama
reklama

V jeskyni v Moravském krasu uvízla žena, její vyproštění trvalo tři hodiny

V jeskyni Kostelík u jeskynního komplexu Býčí skála na Blanensku zůstala dnes odpoledne zaklíněná dvaatřicetiletá žena. Záchranáři ji více než tři hodiny vyprošťovali.

Jeskyní prochází turistická cesta z Adamova do Křtin. Kromě hlavní průchozí chodby má Kostelíček ještě několik dalších bočních chodeb a skalních oken.

První jednotka záchranářů přijela na místo už za tmy, po půl páté odpoledne. Zjistila, že mladá turistka zůstala zaklíněná ve štěrbině asi tři metry od vstupu do jeskyně. Vzhledem k tomu, že byla na místě už asi tři hodiny, zajistili jí hasiči spolu se Speleologickými záchranáři tepelo.

„Ženu nemohli záchranáři vyprostit standardními postupy. Zvolili proto mikrotrhací práce. Touto speciální technikou se jim podařilo odstranit malý kousek skály a ženu bezpečně krátce po půl sedmé večer vyprostit,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Ženu, která byla po celou dobu zásahu při vědomí a komunikovala, transportovali záchranáři k posádce Zdravotnické záchranné služby. Při zásahu se podle hasičů osvědčila úzká spolupráce mezi Zdravotnickou záchrannou službou, speleologickými záchranáři a hasiči, která se shodou okolností procvičovala v nedaleké jeskyni Býčí skála začátkem října.

V jeskyni Kostelík t nebylo poprvé, kdy museli hasiči v podobné situaci zasahovat. Již před léty tam zůstal zaklíněný muž.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře