Reklama
reklama

Starosta Blanska vyzval 50 radnic, aby zakázaly herní terminály

Starosta Blanska Lubomír Toufar vyzval představitele padesáti radnic v severní části Jihomoravského kraje, aby přijaly vyhlášku o zákazu videoloterijních terminálů. Tak jak to v září udělalo Blansko. Rozeslal dopis, v němž upozornil, že hráči jsou z nejchudších vrstev a závislostí na terminálech působí sobě a svým blízkým značné těžkosti.

"Terminály, to není žádný hospodský mariáš nebo taroky, ale zařízení, v nichž končí zbytečně obrovské částky, které by měly být využity zcela jinak," řekl Toufar. Například v Blansku, jež má 21 tisíc obyvatel, do 135 terminálů naházeli hráči ročně 200 milionů korun.

Ročně z této částky město dostávalo sedm milionů korun. Protože hráčů stále přibývá, letos to mělo být již kolem deseti milionů korun. Blanenské terminály by měly být zrušeny do konce tohoto roku. Vyhláška o jejich úplném zákazu přitom prošla v zastupitelstvu těsně; pro bylo 13 z 23 zastupitelů.

Výzvu z blanenské radnice dostali starostové ze správního obvodu Blanska i představitelé větších měst ze severní části kraje - Letovic, Vyškova, Boskovic a Kuřimi. Kdyby zastupitelé návrh schválili, znamenalo by to, že provozovatelé terminálů by přišli ročně až o více než miliardu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře