Reklama
reklama

Staré a poruchové parkovací automaty nahradí v Blansku už brzy nové modely

Časté poruchy, nefunkční přístroje a z toho plynoucí ztráty za výběr parkovacích poplatků. To jsou hlavní důvody, které vedly město k obměně parkovacích automatů za nové a modernější modely.

„Parkovací automaty, které používáme, jsou již velmi staré a poruchové. Jsou náročné jednak na údržbu, ale těžko se na ně již shání náhradní díly a jsou také velmi drahé. Proto jsme se dohodli s výrobcem, že dodá 4 ks nových automatů. Dojde tedy k výměně čtyř z celkových šesti parkovacích automatů, které vlastníme,“ říká ředitel společnosti Služby Blansko Radek Snopek.

Nové automaty si od výrobce společnost pronajme, což je pro ni celkově výhodnější. Díky jednodušší údržbě ušetří pracovní sílu, která se o automaty starala. Navíc jsou nové modely napojeny na centrálu, kde je možné sledovat jejich stav, naplnění a požadavky na servis.

Automaty pro platbu mobilem, například SMS zprávou, se podle Ing. Snopka pro malé Blansko nevyplatí. Způsob placení parkovného tak zůstane stejný jako doposud. Ani cena se s výměnou automatů nezmění a zůstane na 10 Kč za 30 minut.

Parkování je zpoplatněné v tyto časy:

  • v pracovní dny od 7:00 do 18:00 hodin
  • v sobotu od 7:00 do 12:00 hodin.

Na parkovištích s provozem parkovacích automatů mají řidiči možnost předplatit si parkovné a získat tak parkovací kartu, která nahrazuje parkovací lístky vydávané parkovacími automaty. Placená parkovací stání jsou nyní v těchto místech:

  • nám. Republiky – pro kolmá stání podél ulice a parkoviště před MěÚ Blansko
  • nám. Svobody – v oblouku kolem radnice
  • ul. Seifertova – parkoviště za hotelem Dukla
  • ul. Rožmitálova – parkoviště pod výškovou budovou
  • ul. Vodní – parkoviště před úřadem práce
  • ul. K. J. Mašky – parkoviště za bankou ČSOB
Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře