Reklama
reklama

Staré a poruchové parkovací automaty nahradí v Blansku už brzy nové modely

Časté poruchy, nefunkční přístroje a z toho plynoucí ztráty za výběr parkovacích poplatků. To jsou hlavní důvody, které vedly město k obměně parkovacích automatů za nové a modernější modely.

„Parkovací automaty, které používáme, jsou již velmi staré a poruchové. Jsou náročné jednak na údržbu, ale těžko se na ně již shání náhradní díly a jsou také velmi drahé. Proto jsme se dohodli s výrobcem, že dodá 4 ks nových automatů. Dojde tedy k výměně čtyř z celkových šesti parkovacích automatů, které vlastníme,“ říká ředitel společnosti Služby Blansko Radek Snopek.

Nové automaty si od výrobce společnost pronajme, což je pro ni celkově výhodnější. Díky jednodušší údržbě ušetří pracovní sílu, která se o automaty starala. Navíc jsou nové modely napojeny na centrálu, kde je možné sledovat jejich stav, naplnění a požadavky na servis.

Automaty pro platbu mobilem, například SMS zprávou, se podle Ing. Snopka pro malé Blansko nevyplatí. Způsob placení parkovného tak zůstane stejný jako doposud. Ani cena se s výměnou automatů nezmění a zůstane na 10 Kč za 30 minut.

Parkování je zpoplatněné v tyto časy:

  • v pracovní dny od 7:00 do 18:00 hodin
  • v sobotu od 7:00 do 12:00 hodin.

Na parkovištích s provozem parkovacích automatů mají řidiči možnost předplatit si parkovné a získat tak parkovací kartu, která nahrazuje parkovací lístky vydávané parkovacími automaty. Placená parkovací stání jsou nyní v těchto místech:

  • nám. Republiky – pro kolmá stání podél ulice a parkoviště před MěÚ Blansko
  • nám. Svobody – v oblouku kolem radnice
  • ul. Seifertova – parkoviště za hotelem Dukla
  • ul. Rožmitálova – parkoviště pod výškovou budovou
  • ul. Vodní – parkoviště před úřadem práce
  • ul. K. J. Mašky – parkoviště za bankou ČSOB
Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře