Reklama
reklama

Senioři z Boskovic ukázali studentům svoje ruce. Vznikl kalendář Příběhy rukou

Ve výstavních prostorách muzea si až do 15. ledna můžete prohlédnout výstavu Příběhy rukou, která vznikla ve spolupráci Muzea Boskovicka a Městské správy sociálních služeb v Boskovicích. Prezentuje zajímavý projekt s názvem RUCE, který tvořili po celý rok 2013 senioři a pracovníci pobytových zařízení ve spolupráci se studenty Střední pedagogické školy v Boskovicích. Druhou výstavou jsou formičky na pečení ze sbírky Naděždy Parmové z Blanska, které jsou doplněny formičkami z cukrářství pana Chlupa z Boskovic.

Projekt RUCE umožňoval propojení mnoha směrů v péči o klienta a zapojil jak jednotlivce, tak i celé skupiny z řad klientů, studentů a pracovníků přímé péče. Záměrem projektu bylo použít a zachytit ruce jiným než běžným způsobem a vnímat je jako zdroj tělesného, ale i hlubokého duševního prožitku. Cílem projektu bylo formou tvůrčí zábavné činnosti nejen prohloubit vztah mezi pracovníky a klienty a vztah k sobě samotnému, ale i prolamovat bariéry mezigeneračního soužití, podpořit úctu společnosti ke stáří a potřebu vnímání hodnot a důstojnosti každého lidského života v jeho celistvosti. 

Při příležitosti výstavy mohou návštěvníci podpořit zařízení sociálních služeb v Boskovicích zakoupením kalendáře Příběhy rukou s fotografiemi z projektu nebo dobrovolným finančním příspěvkem do sbírky, která je vyhlášena za účelem získání prostředků na zřízení multismyslové relaxační místnosti pro klienty s demencí v prostorách Domova.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře