Reklama
reklama

Senioři z Boskovic ukázali studentům svoje ruce. Vznikl kalendář Příběhy rukou

Ve výstavních prostorách muzea si až do 15. ledna můžete prohlédnout výstavu Příběhy rukou, která vznikla ve spolupráci Muzea Boskovicka a Městské správy sociálních služeb v Boskovicích. Prezentuje zajímavý projekt s názvem RUCE, který tvořili po celý rok 2013 senioři a pracovníci pobytových zařízení ve spolupráci se studenty Střední pedagogické školy v Boskovicích. Druhou výstavou jsou formičky na pečení ze sbírky Naděždy Parmové z Blanska, které jsou doplněny formičkami z cukrářství pana Chlupa z Boskovic.

Projekt RUCE umožňoval propojení mnoha směrů v péči o klienta a zapojil jak jednotlivce, tak i celé skupiny z řad klientů, studentů a pracovníků přímé péče. Záměrem projektu bylo použít a zachytit ruce jiným než běžným způsobem a vnímat je jako zdroj tělesného, ale i hlubokého duševního prožitku. Cílem projektu bylo formou tvůrčí zábavné činnosti nejen prohloubit vztah mezi pracovníky a klienty a vztah k sobě samotnému, ale i prolamovat bariéry mezigeneračního soužití, podpořit úctu společnosti ke stáří a potřebu vnímání hodnot a důstojnosti každého lidského života v jeho celistvosti. 

Při příležitosti výstavy mohou návštěvníci podpořit zařízení sociálních služeb v Boskovicích zakoupením kalendáře Příběhy rukou s fotografiemi z projektu nebo dobrovolným finančním příspěvkem do sbírky, která je vyhlášena za účelem získání prostředků na zřízení multismyslové relaxační místnosti pro klienty s demencí v prostorách Domova.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře