Reklama
reklama

Řidiči si mohou oddechnout, oprava silnice I/43 skončila o dva dny dřív

Od nedělního odpoledne je již bez omezení průjezdný hlavní tah Brno-Svitavy, silnice I/43. Ta byla uzavřena v obci Lipůvka na Blanensku kvůli opravě silnice. V současné době již řidiči mohou projet po hlavním tahu od Brna na Svitavy a nemusí projíždět po objízdné trase přes Blansko.

Čtrnáctidenní objížďka řádně pocuchala nervy řidičům, kteří denně po přetížené silnici I/43 jezdí. V kolonách ale nevěřícně kroutili hlavami ti řidiči, kteří mezi Brnem a Svitavy jezdí nepravidelně. Tah z Blanska na Černou horu, kde na kruhovém objezdu objížďka končila, je sice na mnoha místech lepší, než zmiňovaná I/43, ale vede vesnicemi a na silnici žádné z aut nepředjedete. "Chytil jsem na kruhovém objezdu v Rájci auto s přívěsem, asi s koněm, až do Lipůvky jsem jel průměrně 35 kilometrů v hodině. Bylo to strašné," vzpomínal na jednu ze svých jízd objížďkou řidič Petr Zámečník.

Uzavírka silnice ale skončila o dva dny dřív, než silničáři plánovali. "Ano, skončili jsme o dva dny dřív. Přibližně od nedělního poledne už je opravovaný úsek znovu plně průjezdný," uvedl  vedoucí Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje pro oblast Blansko Miloš Bažant.

Uzavírka se podle policie obešla bez větších nehod. "Objíždka nebyla z hlediska dopravního příliš komplikovaná. Řidiči museli počítat se zpožděním, zvláště na místech hůře průjezdných, například na kruhovém objezdu v Blansku nebo v Rájeci. Během uzavírky hlavního tahu se na objízdné trase staly 4 drobné dopravní nehody bez zranění, většinou školo o nedání přednosti nebo nedodržení bezpečné vzdálenosti," uvedla mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře