Reklama
reklama

Řidiči si mohou oddechnout, oprava silnice I/43 skončila o dva dny dřív

Od nedělního odpoledne je již bez omezení průjezdný hlavní tah Brno-Svitavy, silnice I/43. Ta byla uzavřena v obci Lipůvka na Blanensku kvůli opravě silnice. V současné době již řidiči mohou projet po hlavním tahu od Brna na Svitavy a nemusí projíždět po objízdné trase přes Blansko.

Čtrnáctidenní objížďka řádně pocuchala nervy řidičům, kteří denně po přetížené silnici I/43 jezdí. V kolonách ale nevěřícně kroutili hlavami ti řidiči, kteří mezi Brnem a Svitavy jezdí nepravidelně. Tah z Blanska na Černou horu, kde na kruhovém objezdu objížďka končila, je sice na mnoha místech lepší, než zmiňovaná I/43, ale vede vesnicemi a na silnici žádné z aut nepředjedete. "Chytil jsem na kruhovém objezdu v Rájci auto s přívěsem, asi s koněm, až do Lipůvky jsem jel průměrně 35 kilometrů v hodině. Bylo to strašné," vzpomínal na jednu ze svých jízd objížďkou řidič Petr Zámečník.

Uzavírka silnice ale skončila o dva dny dřív, než silničáři plánovali. "Ano, skončili jsme o dva dny dřív. Přibližně od nedělního poledne už je opravovaný úsek znovu plně průjezdný," uvedl  vedoucí Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje pro oblast Blansko Miloš Bažant.

Uzavírka se podle policie obešla bez větších nehod. "Objíždka nebyla z hlediska dopravního příliš komplikovaná. Řidiči museli počítat se zpožděním, zvláště na místech hůře průjezdných, například na kruhovém objezdu v Blansku nebo v Rájeci. Během uzavírky hlavního tahu se na objízdné trase staly 4 drobné dopravní nehody bez zranění, většinou školo o nedání přednosti nebo nedodržení bezpečné vzdálenosti," uvedla mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře