Reklama
reklama

Řidiči si mohou oddechnout, oprava silnice I/43 skončila o dva dny dřív

Od nedělního odpoledne je již bez omezení průjezdný hlavní tah Brno-Svitavy, silnice I/43. Ta byla uzavřena v obci Lipůvka na Blanensku kvůli opravě silnice. V současné době již řidiči mohou projet po hlavním tahu od Brna na Svitavy a nemusí projíždět po objízdné trase přes Blansko.

Čtrnáctidenní objížďka řádně pocuchala nervy řidičům, kteří denně po přetížené silnici I/43 jezdí. V kolonách ale nevěřícně kroutili hlavami ti řidiči, kteří mezi Brnem a Svitavy jezdí nepravidelně. Tah z Blanska na Černou horu, kde na kruhovém objezdu objížďka končila, je sice na mnoha místech lepší, než zmiňovaná I/43, ale vede vesnicemi a na silnici žádné z aut nepředjedete. "Chytil jsem na kruhovém objezdu v Rájci auto s přívěsem, asi s koněm, až do Lipůvky jsem jel průměrně 35 kilometrů v hodině. Bylo to strašné," vzpomínal na jednu ze svých jízd objížďkou řidič Petr Zámečník.

Uzavírka silnice ale skončila o dva dny dřív, než silničáři plánovali. "Ano, skončili jsme o dva dny dřív. Přibližně od nedělního poledne už je opravovaný úsek znovu plně průjezdný," uvedl  vedoucí Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje pro oblast Blansko Miloš Bažant.

Uzavírka se podle policie obešla bez větších nehod. "Objíždka nebyla z hlediska dopravního příliš komplikovaná. Řidiči museli počítat se zpožděním, zvláště na místech hůře průjezdných, například na kruhovém objezdu v Blansku nebo v Rájeci. Během uzavírky hlavního tahu se na objízdné trase staly 4 drobné dopravní nehody bez zranění, většinou školo o nedání přednosti nebo nedodržení bezpečné vzdálenosti," uvedla mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře