Reklama
reklama

Při výbuchu v kuchyni bytu v osmém patře v Blansku se těžce zranil muž

Výbuch v jednom z bytových domů v Blansku šetří od jedné hodiny odpolední v pátek blanenští policisté. Při výbuchu v osmém patře domu byl těžce zraněn pětadvacetiletý muž, další muž, který se v bytě nacházel, vyvázl bez zranění.

Hasiči odvětrali zakouřený byt, uzavřeli přívod vody a plynu, vypnuli elektrickou energii a ohraničili nebezpečný prostor - okolí domu, které bylo zasaženo střepy z rozbitých oken. "Hasit nebylo třeba, přestože došlo ke krátkému zahoření. Požár uhasl ještě před příjezdem hasičů," uvdl mluvčí hasičů David Jirouš.

Hasiči na místě zásahu spolupracovali s pohotovostí plynáren, protože prvotní indicie nasvědčovaly, že k výbuchu došlo vlivem úniku plynu. Tuto variantu vyloučili plynaři, vyšetřovatel i přivolaní policejní pyrotechnici.

Policisté v současné době zjišťují, proč přesně k explozi došlo. Na místo byli přivolaní policejní pyrotechnici, kteří vyloučili, že by na místě došlo k výbuchu plynu a že by hrozily další výbuchy. Podle jejich předběžných zjištění na místě vybuchla zatím neznámá, podomácky vyrobená zábavná pyrotechnika. "Případ však policie nadále vyšetřuje," dodala mluvčí policie Iva Šebková.

Pravděpodobná příčina výbuchu je nedbalost při domácí výrobě chemikálie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře