Reklama
reklama

Při výbuchu v kuchyni bytu v osmém patře v Blansku se těžce zranil muž

Výbuch v jednom z bytových domů v Blansku šetří od jedné hodiny odpolední v pátek blanenští policisté. Při výbuchu v osmém patře domu byl těžce zraněn pětadvacetiletý muž, další muž, který se v bytě nacházel, vyvázl bez zranění.

Hasiči odvětrali zakouřený byt, uzavřeli přívod vody a plynu, vypnuli elektrickou energii a ohraničili nebezpečný prostor - okolí domu, které bylo zasaženo střepy z rozbitých oken. "Hasit nebylo třeba, přestože došlo ke krátkému zahoření. Požár uhasl ještě před příjezdem hasičů," uvdl mluvčí hasičů David Jirouš.

Hasiči na místě zásahu spolupracovali s pohotovostí plynáren, protože prvotní indicie nasvědčovaly, že k výbuchu došlo vlivem úniku plynu. Tuto variantu vyloučili plynaři, vyšetřovatel i přivolaní policejní pyrotechnici.

Policisté v současné době zjišťují, proč přesně k explozi došlo. Na místo byli přivolaní policejní pyrotechnici, kteří vyloučili, že by na místě došlo k výbuchu plynu a že by hrozily další výbuchy. Podle jejich předběžných zjištění na místě vybuchla zatím neznámá, podomácky vyrobená zábavná pyrotechnika. "Případ však policie nadále vyšetřuje," dodala mluvčí policie Iva Šebková.

Pravděpodobná příčina výbuchu je nedbalost při domácí výrobě chemikálie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře