Reklama
reklama

Policisté ráno překvapili cyklisty. Kontrolovali světla a dávali dýchnout

Za doslova riskantní se dá označit jízda některých cyklistů na Blanensku a Vyškovsku, kteří se vydali dnes brzo ráno na svých kolech do zaměstnání nebo do školy. Do tmy a mlhy totiž vyjeli na neosvětlených kolech, řidiči okolo jedoucích aut je tak viděli opravdu až na poslední chvíli.

Právě na tyto řádně neosvětlené cyklisty se zaměřili policisté na Blanensku při ranní kontrole. „Z celkem asi 30 zkontrolovaných jich jelo osm bez bílého světla vepředu a červeného vzadu. Tito cyklisté tak dostali od policistů pokuty, které se mohou za toto chování vyšplhat až ke dvěma tisícovkám. Naopak ti cyklisté, kteří měli vše v pořádku, dostali od policistů jako dárek reflexní pásky na oděv,“ uvedla mluvčí policie Iva Šebková.

Podobné kontroly budou podle policie ještě pokračovat na dalších místech. „Stále častěji se totiž setkáváme s upozorněními od řidičů motorových vozidel právě na nezodpovědné chování cyklistů, kteří jezdí neosvětleni,“ upozornila Šebková. Cyklisté jezdí bez světel také proto, že si neuvědomí, že na podzim je déle tma a často se objevují i deště nebo mlhy, které snižují viditelnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře