Reklama
reklama

Policisté dopadli lupiče rodinných domků v Boskovicích, ten vykradl přes devatenáct domů

Majitelé rodinných domků v Boskovicích a okolí si mohou oddechnout. Po více než roce konečně policisté dopadli zloděje, který se do domů ve stejné lokalitě vloupal. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Devětatřicetiletý zloděj vykradl devatenáct domů, z nichž třináct v Boskovicích, další v Blansku, Žďárné, Velkých Opatovicích a v Černé Hoře. Jenom loni v březnu zamířil během dvou nocí do čtyř domů.

„Dovnitř se dostával po rozbití oken nebo vypáčil dveře vedoucí do domků z terasy. Odnášel si především šperky ze zlata a stříbra nebo peníze nejen v podobě českých korun, ale také v zahraniční měně, například eurech,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Takové předměty si může totiž u sebe lehce ukrýt. „Jen v jednom rodinném domě odnesl šperky za víc jak osmdesát tisíc korun. Věci neochránily ani trezory. Pachatel se totiž v dalším z domku dostal i do jednoho volně stojícího,“ upřesnila Šebková. Celkem zloděj způsobil škodu za více než 925 tisíc korun.

Na poškození domů a jejich vybavení způsobil ještě navíc škodu více než 380 tisíc korun. Policisté tento případ však ještě rozkrývají, proto dosavadní čísla nebudou konečná a pachatel bude mít pravděpodobně na svědomí i vloupání mimo Boskovicko. Za krádeže, poškození věcí nebo i padělání platebních karet mu hrozí osm let ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře