Reklama
reklama

Policisté dopadli lupiče rodinných domků v Boskovicích, ten vykradl přes devatenáct domů

Majitelé rodinných domků v Boskovicích a okolí si mohou oddechnout. Po více než roce konečně policisté dopadli zloděje, který se do domů ve stejné lokalitě vloupal. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Devětatřicetiletý zloděj vykradl devatenáct domů, z nichž třináct v Boskovicích, další v Blansku, Žďárné, Velkých Opatovicích a v Černé Hoře. Jenom loni v březnu zamířil během dvou nocí do čtyř domů.

„Dovnitř se dostával po rozbití oken nebo vypáčil dveře vedoucí do domků z terasy. Odnášel si především šperky ze zlata a stříbra nebo peníze nejen v podobě českých korun, ale také v zahraniční měně, například eurech,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Takové předměty si může totiž u sebe lehce ukrýt. „Jen v jednom rodinném domě odnesl šperky za víc jak osmdesát tisíc korun. Věci neochránily ani trezory. Pachatel se totiž v dalším z domku dostal i do jednoho volně stojícího,“ upřesnila Šebková. Celkem zloděj způsobil škodu za více než 925 tisíc korun.

Na poškození domů a jejich vybavení způsobil ještě navíc škodu více než 380 tisíc korun. Policisté tento případ však ještě rozkrývají, proto dosavadní čísla nebudou konečná a pachatel bude mít pravděpodobně na svědomí i vloupání mimo Boskovicko. Za krádeže, poškození věcí nebo i padělání platebních karet mu hrozí osm let ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře