Reklama
reklama

Po Penny Marketu v Letovicích běhaly myši, měly tam i hnízdo s mláďaty

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila neprodleně uzavřít provozovnu společnosti Penny Market v Letovicích.  Při kontrole pobočky v Pražské ulici inspektoři na hlodavce na prodejní ploše a v zázemí se dokonce nacházelo několik živých myší i s mláďaty. Na některých místech prodejny se rovněž šířil zápach charakteristický pro výskyt hlodavců. "Málokdy se inspektorům podaří najít přímo hnízdo škůdců s živými zvířaty v prodejně. Je to závažný prohřešek, který představuje riziko pro lidské zdraví,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Myší trus inspektoři našli na regálech mezi potravinami, v zázemí provozovny inspekce zjistila kromě exkrementů také množství prodejcem vyřazeného zboží se zjevnými známkami myšího požeru a rozkousané obaly potravin. Ve skladu se nacházelo i několik beden se zbožím určeným k likvidaci – jednalo se o oblečení, boty, drogistické zboží a hračky kde inspektoři našli již zmíněné hnízdo s myšími dospělci a mláďaty.

 

Na základě uvedených zjištění inspekce konstatovala závažné porušení nařízení o hygieně potravin a prodejnu uzavřela. "Zároveň inspekce společnosti Penny Market nařídila odstranit veškeré zjištěné nedostatky a přijmout účinná opatření na regulaci škůdců," dodal Kopřiva. 

 

Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení sankce. Výskyt škůdců v potravinářských provozech představuje riziko pro lidské zdraví zejména proto, že hlodavci mohou přenášet závažná onemocnění.

 

  

 

  

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře