Reklama
reklama

Po Penny Marketu v Letovicích běhaly myši, měly tam i hnízdo s mláďaty

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila neprodleně uzavřít provozovnu společnosti Penny Market v Letovicích.  Při kontrole pobočky v Pražské ulici inspektoři na hlodavce na prodejní ploše a v zázemí se dokonce nacházelo několik živých myší i s mláďaty. Na některých místech prodejny se rovněž šířil zápach charakteristický pro výskyt hlodavců. "Málokdy se inspektorům podaří najít přímo hnízdo škůdců s živými zvířaty v prodejně. Je to závažný prohřešek, který představuje riziko pro lidské zdraví,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Myší trus inspektoři našli na regálech mezi potravinami, v zázemí provozovny inspekce zjistila kromě exkrementů také množství prodejcem vyřazeného zboží se zjevnými známkami myšího požeru a rozkousané obaly potravin. Ve skladu se nacházelo i několik beden se zbožím určeným k likvidaci – jednalo se o oblečení, boty, drogistické zboží a hračky kde inspektoři našli již zmíněné hnízdo s myšími dospělci a mláďaty.

 

Na základě uvedených zjištění inspekce konstatovala závažné porušení nařízení o hygieně potravin a prodejnu uzavřela. "Zároveň inspekce společnosti Penny Market nařídila odstranit veškeré zjištěné nedostatky a přijmout účinná opatření na regulaci škůdců," dodal Kopřiva. 

 

Inspekce s provozovatelem zahájí správní řízení o uložení sankce. Výskyt škůdců v potravinářských provozech představuje riziko pro lidské zdraví zejména proto, že hlodavci mohou přenášet závažná onemocnění.

 

  

 

  

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře