Reklama
reklama

„Pánové, řidičák mám doma, jedu pro něj,“ řekl policii při kontrole

Tuhle větu asi policisté při silniční kontrole v Bořitově na Blanensku nečekali. V pátek tam jedenačtyřicetiletý řidič perlil, následně se ale ukázalo, že lže. Řídit nesmí do roku 2020.

"Pánové, nezlobte se, nemám řidičské oprávnění. Zapomněl jsem je doma, vracím se pro ně,“ vytasil se s touto historkou řidič auta Alfa Romeo při kontrole. To ale nebyla tak úplně pravda.

„Policisté totiž zjistili, že muž usedl za volant, přestože má několika soudy zakázáno řídit všechna motorová vozidla. A to až do roku 2020,“ popsala policejní mluvčí Iva Šebková. Muži tak policisté zakázali pokračovat v jízdě a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře