Reklama
reklama

Nové Centrum vzdělávání všem v Boskovicích nabízí kariérní poradenství

Novým kontaktním místem pro obyvatele Jihomoravského kraje, potýkající se s pracovním uplatněním, je pobočka Centra vzdělávání všem v Boskovicích. V prostorách Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy na Komenského ulici začala fungovat služba kariérního poradenství.

Pro ty, kteří potřebují pomoci s rozvojem kariéry nebo se zorientovat na trhu práce a celoživotního vzdělávání, nabízí Centrum vzdělávání všem zdarma konzultace s odbornou poradkyní.

Během schůzky rozebereme konkrétní situaci a zmapujeme možnosti a kroky k jejímu vyřešení. Poskytneme tipy, jak si vylepšit pracovní profil vhodným kurzem nebo úpravou životopisu. Pokud má člověk zájem pracovat na sobě dlouhodobě, zmapujeme jeho dovednosti a zkušenosti až na patnácti schůzkách, které nabízí dostatečný prostor pro zvýšení atraktivity na trhu práce,” představila službu kariérní poradkyně Martina Neumannová, která díky práci pro Charitu Blansko zná dobře i specifika regionu.

Centrum vzdělávání všem v Boskovicích je po Brnu, Hodoníně a Znojmě už čtvrtým místem, kam se lidé, kteří nemohou dlouhodobě najít práci, hledají uplatnění po škole či rodičovské dovolené nebo nejsou spokojeni ve svém současném zaměstnání, mohou obracet.

„Dostupnost služeb Centra vzdělávání v jednotlivých regionech vychází vstříc lidem potýkajícím se s pracovním uplatněním. Odbornou pomoc mají totiž v místě svého bydliště bez nutnosti cestovat napříč krajem,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

„Službu pomáhající lidem přímo v Boskovicích a okolí vítáme. Je dalším článkem přispívajícím k motivaci lidí vzdělávat se a bojovat s nezaměstnaností, která region dlouhodobě trápí,” řekla místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Kariérní poradenství probíhá po předchozí telefonické nebo emailové domluvě v prostorách VOŠ a SŠ na Komenského ulici, škola funguje i jako Centrum celoživotního vzdělávání pro dospělé. „Již v minulosti se zde uskutečnil kariérní program Centra vzdělávání všem pro budoucí absolventy, nyní se prostory školy otevřou pro poradenství i široké veřejnosti,“ uvítal ředitel VOŠ a SŠ Pavel Vlach.

Kromě poradenství přímo na místě mohou lidé kdykoliv bezplatně využívat také přehlednou internetovou databázi kurzů www.vzdelavanivsem.cz nabízející aktuálně více než dva a půl tisíce seminářů a rekvalifikací v kraji.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře