Reklama
reklama

Nechali klíče od auta ve stanu. Kempování se cizincům prodražilo

Ve stanu není bezpečno, dáme si věci do auta. Touto myšlenkou se řídili ubytovaní cizinci ve stanu v autokempu ve Sloupě na Blanensku. Jak se ale brzy ukázalo, ani tento postup nebyl bezpečný. Cizinci totiž nechali klíče od auta ve stanu.

Neznámý pachatel totiž v noci na pátek 4. července vzal z nedostatečně zajištěné stanu v kempu klíče od auta značky Opel Zafira, to si pak odemknul, prohledal a z dámské kabelky a pánské taštičky si pak vzal finanční hotovost v různých měnách. Celkem tak cizinci přišli v přepočtu o víc jak 47 tisíc korun. 

Případ už šetří policisté pro podezření z trestného činu krádeže. 

Při ubytování v autokempech myslete na několik základních rad:

1) Omezte počet cenných věcí, které si s sebou berete na minimum.

2) Pokud to jde, využijte v kempu na úschovu cenností bezpečnostní schránky nebo trezory.

3) Pamatujte, že ani vozidlo není bezpečným úkrytem pro vaše věci a pokud je v něm necháte viditelně, zvyšujete riziko vloupání.

4) Při odchodu uzamkněte chatku, stan také zabezpečte proti zlodějům nebo pořádejte sousedy v kempu, aby vám stan ohlídali po dobu vaší nepřítomnosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře