Reklama
reklama

Nebezpečný tříštivý německý granát odpálili pyrotechnici přímo u rybníka

Dva kusy nevybuchlých německých granátů našli amatérští hledači kovů v sobotu večer nedaleko kempu Suchý na Boskovicku. Pyrotechnici z Brna museli jeden granát kvůli jeho nestabilnosti zlikvidovat nedaleko místa nálezu, u místního rybníka.

V sobotu večer požádali policisté hasiče o spolupráci při zajištění místa nálezu nevybuchlé munice. Dva kusy nevybuchlé munice nalezli na břehu rybníka v kempu Suchý amatérští hledači s detektorem kovů. Policisté z Pyrotechnické služby, expozitury Brno jeden německý ruční dýmový granát, který byl bezpečný k převozu, odvezli k likvidaci. Druhý kus munice se rozhodli zneškodnit za lepších světelných podmínek na místě.

Do nedělního rána proto místo nálezu hlídali hasiči i policisté. Vzhledem ke stavu tříštivého  puškového granátu ráže 30 mm pyrotechnici rozhodli o jeho likvidaci v nejbližším možném místě. Vybrali proto lokalitu asi 1 kilometr od rybníka. Při výbuchu této munice je totiž ohrožený prostor až do vzdálenosti 200 metrů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře