Reklama
reklama

Návštěvnické centrum začali stavět u Skalního Mlýna v Moravském krasu

Nedaleko Skalního Mlýna v Moravském krasu se během několika dní začne stavět hlavní návštěvnické centrum nazvané Dům přírody. Stavba vyjde na 86 milionů korun, otevřena bude na jaře 2015. Návštěvníkům má ukázat, v čem je chráněná krajinná oblast Moravský kras jedinečná.

Dvoupodlažní návštěvnické centrum bude stát nedaleko Skalního mlýna, od něhož vyrážejí turisté do Pustého žlebu k prohlídce Punkevních jeskyní a do Suchého žlebu do Kateřinské jeskyně. Jde o místo, kterým ročně projdou statisíce návštěvníků. Expozice v něm budou vypovídat o živé a neživé přírodě krasu. Bude v něm sál pro promítání 3D filmů. „Chceme, aby návštěvníci věděli, proč kras vlastně chráníme," uvedl vedoucí správy krasu Leoš Štefka.

Obdobná návštěvnická centra mají v zahraničí všechny významné parky. Také u nedalekého Horního můstku propasti Macochy bude místo vyhrazené návštěvníkům.

Moravský kras je tvoří přes 1100 jeskyní, přičemž mnohé z nich nebyly dosud probádány. Veřejnosti je jich trvale zpřístupněno pět. Ročně je navštíví přes 300 tisíc turistů.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře