Reklama
reklama

Na procházce našel muž granát. Munici si převzal policejní pyrotechnik

Zákrokem pyrotechnika skončila procházka muže, který se vydal do lesa mezi obcemi Sebranice a Kunštát na Blanensku. V úterý v odpoledních hodinách tam nalezl dělostřelecký granát.

Na místo dojel policejní pyrotechnik, který munici následně převzal ke zneškodnění. Podle něj se jednalo o tříštivý dělostřelecký granát ráže 7,62.

Lidé nacházejí na Blanensku výbušniny z druhé světové války poměrně často. Ačkoli většina nálezů není nebezpečná, stále se najdou výjimky. Před třemi roky narazil dělník při opravě půdy rodinného domu v Letovicích sbíječkou přímo do nevybuchlého granátu, který explodoval.

Lidé mají v případě nálezu jakékoliv munice postupovat vždy stejně. Hlavní je s ním žádným způsobem nemanipulovat a ihned zavolat policii.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře