Reklama
reklama

Na Křetínce se potopila pramice. Dva muži doplavali na břeh, třetí zmizel pod hladinou

Policie s vrtulníkem i hasiči od dnešního rána opět pátrali po muži z loďky, která se včera potopila na přehradě Křetínka u Letovic na Blanensku. Před polednem utopeného muže našli. Další dva muži z loďky se naštěstí dostali bezpečně na břeh a záchranáři je převezli k ošetření do boskovické nemocnice.

Loďka se třemi muži se začala potápět o půl jedenácté dopoledne u mostu přes slepé rameno přehrady. Pramice se převrhla ve větru a ve vlnách zůstali tři muži. Na břeh se však dostali pouze dva z nich, třetí muž zůstal pod hladinou. Po něm včera pátrali hasiči na člunech, policejní vrtulník a policejní potápěči.

„Dno vodní nádrže u mostních pilířů se nachází až v hloubce 15 metrů. Na místo události byli povoláni potápěči policie a ve spolupráci s hasiči na člunech prohledávali vytipovaný prostor až do půl páté odpoledne. Pohřešovaného muže se však najít nepodařilo. Potápěči proto začali začnou s pátráním pod vodní hladinou opět dnes dopoledne,“ uvedla mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

„Dva muže ve věku šedesti osmi a šedesáti čtyř let, kteří se dostali na břeh, převezli zdravotničtí záchranáři do boskovické nemocnice k ošetření, po třetím i dnes pátráme,“ potvrdila mluvčí policie Iva Šebková.

Ve středu před polednem muže policejní potápěči našli. Utonul v místech, kde je přehrada až 15 metrů hluboká.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře