Reklama
reklama

Na Křetínce se potopila pramice. Dva muži doplavali na břeh, třetí zmizel pod hladinou

Policie s vrtulníkem i hasiči od dnešního rána opět pátrali po muži z loďky, která se včera potopila na přehradě Křetínka u Letovic na Blanensku. Před polednem utopeného muže našli. Další dva muži z loďky se naštěstí dostali bezpečně na břeh a záchranáři je převezli k ošetření do boskovické nemocnice.

Loďka se třemi muži se začala potápět o půl jedenácté dopoledne u mostu přes slepé rameno přehrady. Pramice se převrhla ve větru a ve vlnách zůstali tři muži. Na břeh se však dostali pouze dva z nich, třetí muž zůstal pod hladinou. Po něm včera pátrali hasiči na člunech, policejní vrtulník a policejní potápěči.

„Dno vodní nádrže u mostních pilířů se nachází až v hloubce 15 metrů. Na místo události byli povoláni potápěči policie a ve spolupráci s hasiči na člunech prohledávali vytipovaný prostor až do půl páté odpoledne. Pohřešovaného muže se však najít nepodařilo. Potápěči proto začali začnou s pátráním pod vodní hladinou opět dnes dopoledne,“ uvedla mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

„Dva muže ve věku šedesti osmi a šedesáti čtyř let, kteří se dostali na břeh, převezli zdravotničtí záchranáři do boskovické nemocnice k ošetření, po třetím i dnes pátráme,“ potvrdila mluvčí policie Iva Šebková.

Ve středu před polednem muže policejní potápěči našli. Utonul v místech, kde je přehrada až 15 metrů hluboká.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře