Reklama
reklama

Myslivci vyrazili na podzimní hony. Zbraně i střízlivost u nich kontrolují policisté

Na to, zda mají myslivci v pořádku zbrojní průkazy, průkazy zbraní, lovecké lístky či pojištění a v neposlední řadě také na to, zda nemanipulují se zbraněmi pod vlivem alkoholu, se zaměřili policisté na Blanensku a na Vyškovsku. Namátkové kontroly se konají každoročně, počty odhalených přestupků jsou však malé.

V sobotu  navštívili policisté čtyři hony na Blanensku v Benešově, Býkovicích, Lipůvce a Novičí. Celkem na nich zkontrolovali 45 myslivců, nezjistili však žádné problémy. Minulý týden zkontrolovali rovněž čtyři  hony, ani tam neodhalili žádné závady.

„Myslivci o prověrkách vědí a dávají si pozor," řekla tisková mluvčí Iva Šebková. Podle ní si myslivecká sdružení zpravidla provádějí vlastní kontroly ještě před příjezdem policie, aby se pak hon nezdržoval.

Přesto policisté letos odhalili prvního hříšníka. „Na Vyškovsku jsme zaznamenali případ myslivce pod vlivem alkoholu. Měl 0,6 promile alkoholu,“  řekla Šebková.

Kromě toho se policisté setkávají s tím, že myslivci nemají potřebné doklady, zbrojní průkaz nechají doma. Potom samozřejmě dochází k zajištění zbraně a myslivec se nemůže dál účastnit toho honu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře