Reklama
reklama

Myslivci vyrazili na podzimní hony. Zbraně i střízlivost u nich kontrolují policisté

Na to, zda mají myslivci v pořádku zbrojní průkazy, průkazy zbraní, lovecké lístky či pojištění a v neposlední řadě také na to, zda nemanipulují se zbraněmi pod vlivem alkoholu, se zaměřili policisté na Blanensku a na Vyškovsku. Namátkové kontroly se konají každoročně, počty odhalených přestupků jsou však malé.

V sobotu  navštívili policisté čtyři hony na Blanensku v Benešově, Býkovicích, Lipůvce a Novičí. Celkem na nich zkontrolovali 45 myslivců, nezjistili však žádné problémy. Minulý týden zkontrolovali rovněž čtyři  hony, ani tam neodhalili žádné závady.

„Myslivci o prověrkách vědí a dávají si pozor," řekla tisková mluvčí Iva Šebková. Podle ní si myslivecká sdružení zpravidla provádějí vlastní kontroly ještě před příjezdem policie, aby se pak hon nezdržoval.

Přesto policisté letos odhalili prvního hříšníka. „Na Vyškovsku jsme zaznamenali případ myslivce pod vlivem alkoholu. Měl 0,6 promile alkoholu,“  řekla Šebková.

Kromě toho se policisté setkávají s tím, že myslivci nemají potřebné doklady, zbrojní průkaz nechají doma. Potom samozřejmě dochází k zajištění zbraně a myslivec se nemůže dál účastnit toho honu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře