Reklama
reklama

Most na sportovní ostrov v Blansku se dočká opravy. Kvůli rekonstrukci průtahu městem

Do rozpočtu města Blanska na rok 2014 je jako jedna z investičních akcí zařazena také oprava mostu na Sportovní ostrov Ludvíka Daňka. Jde o vynucenou akci z důvodu připravovaného průtahu městem Blanskem, tedy ulic Svitavské a Poříčí.

Celkové náklady na rekonstrukci se odhadují na 7,5 mil. korun. Současný stav mostu není kompatibilní s připravovaným průtahem městem Blanskem, jehož první etapa by měla městskou pokladnu přijít asi na 4 mil. korun. Rekonstrukce průtahu by měla započít v příštím roce, její dokončení se pak plánuje na rok 2015. 

V době oprav mostu musí veřejnost počítat s jistým omezením přístupu na sportovní ostrov, i když podle slov starosty města Blanska Lubomíra Toufara by nemělo dojít k velkým komplikacím:

„Počítá se s tím, že to musí být hotovo maximálně během dvou měsíců, uvažuje se o březnu a dubnu nebo dubnu a květnu příštího roku. V tomto období jsou aktivity na ostrově poměrně omezené. Do začátku letní sezony by se tak mělo vše zvládnout. Občané by se měli dostat na sportovní ostrov bez problémů z druhé strany, tedy směrem od vlakového nádraží kolem garáží a mlýna,“ upřesňuje starosta města a dodává: „Rekonstrukce se samozřejmě provede tak, aby v budoucnosti nenastaly v její souvislosti žádné problémy s provedením tolik očekávaného kruhového objezdu,“ uzavírá Toufar.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře