Reklama
reklama

Most na sportovní ostrov v Blansku se dočká opravy. Kvůli rekonstrukci průtahu městem

Do rozpočtu města Blanska na rok 2014 je jako jedna z investičních akcí zařazena také oprava mostu na Sportovní ostrov Ludvíka Daňka. Jde o vynucenou akci z důvodu připravovaného průtahu městem Blanskem, tedy ulic Svitavské a Poříčí.

Celkové náklady na rekonstrukci se odhadují na 7,5 mil. korun. Současný stav mostu není kompatibilní s připravovaným průtahem městem Blanskem, jehož první etapa by měla městskou pokladnu přijít asi na 4 mil. korun. Rekonstrukce průtahu by měla započít v příštím roce, její dokončení se pak plánuje na rok 2015. 

V době oprav mostu musí veřejnost počítat s jistým omezením přístupu na sportovní ostrov, i když podle slov starosty města Blanska Lubomíra Toufara by nemělo dojít k velkým komplikacím:

„Počítá se s tím, že to musí být hotovo maximálně během dvou měsíců, uvažuje se o březnu a dubnu nebo dubnu a květnu příštího roku. V tomto období jsou aktivity na ostrově poměrně omezené. Do začátku letní sezony by se tak mělo vše zvládnout. Občané by se měli dostat na sportovní ostrov bez problémů z druhé strany, tedy směrem od vlakového nádraží kolem garáží a mlýna,“ upřesňuje starosta města a dodává: „Rekonstrukce se samozřejmě provede tak, aby v budoucnosti nenastaly v její souvislosti žádné problémy s provedením tolik očekávaného kruhového objezdu,“ uzavírá Toufar.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře