Reklama
reklama

Mezi Blanskem a Šebrovem má silnice speciální svodidla. Kvůli motorkářům

Silničáři na Blanensku začali osazovat další speciální svodidla pro motorkáře. Konstrukce, která má zabránit vážným zraněním motorkářů při nehodách, přibyla na silnici mezi Blanskem a Šebrovem. Na stejné silnici se přitom tento typ svodidel objevil už před dvěma roky.

140 metrů speciálních svodidel, které zmírní následky zranění motocyklistů při nehodách, obeplo jednu ze zatáček, která je stejně jako celá silnice údolím Svitavy u Blanska nechvalně proslulá nehodami motorkářů. „V minulosti jsme tam měli množství dopravních nehod, některé měly i tragické následky. Dokládají to i pomníčky kolem této silnice, takže volba místa pro nová svodidla byla celkem jasná,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Speciální svodidla jsou vedena až k zemi tak, aby při kolizi nemohl motorkář pod nimi podklouznout a poranit se o ocelové sloupky. Při nárazech o sloupky totiž hrozí ve velké rychlosti amputace končetin a vykrvácení.  

První speciální svodidla se na silnici mezi Blanskem a Šebrovem objevila zkušebně před dvěma roky, osazení dalšího úseku se podařilo díky sponzorskému daru výrobce.  Policie pro motorkáře pořádá každoročně v Moravském krasu setkání nazvané Nežij vteřinou, na níž jsou poučeni o rizicích, které jim v silniční provozu hrozí. Letošního se v létě zúčastnilo ve Sloupu u Blanska 800 motocyklistů. Výrobce svodidel slíbil, že pokud jich přijede více než 300, nechá na své náklady svodidla vyrobit a nainstalovat do nekritičtější zatáčky regionu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře