Reklama
reklama

Mezi Blanskem a Šebrovem má silnice speciální svodidla. Kvůli motorkářům

Silničáři na Blanensku začali osazovat další speciální svodidla pro motorkáře. Konstrukce, která má zabránit vážným zraněním motorkářů při nehodách, přibyla na silnici mezi Blanskem a Šebrovem. Na stejné silnici se přitom tento typ svodidel objevil už před dvěma roky.

140 metrů speciálních svodidel, které zmírní následky zranění motocyklistů při nehodách, obeplo jednu ze zatáček, která je stejně jako celá silnice údolím Svitavy u Blanska nechvalně proslulá nehodami motorkářů. „V minulosti jsme tam měli množství dopravních nehod, některé měly i tragické následky. Dokládají to i pomníčky kolem této silnice, takže volba místa pro nová svodidla byla celkem jasná,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Speciální svodidla jsou vedena až k zemi tak, aby při kolizi nemohl motorkář pod nimi podklouznout a poranit se o ocelové sloupky. Při nárazech o sloupky totiž hrozí ve velké rychlosti amputace končetin a vykrvácení.  

První speciální svodidla se na silnici mezi Blanskem a Šebrovem objevila zkušebně před dvěma roky, osazení dalšího úseku se podařilo díky sponzorskému daru výrobce.  Policie pro motorkáře pořádá každoročně v Moravském krasu setkání nazvané Nežij vteřinou, na níž jsou poučeni o rizicích, které jim v silniční provozu hrozí. Letošního se v létě zúčastnilo ve Sloupu u Blanska 800 motocyklistů. Výrobce svodidel slíbil, že pokud jich přijede více než 300, nechá na své náklady svodidla vyrobit a nainstalovat do nekritičtější zatáčky regionu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře