Reklama
reklama

Mateřskou školku blanenská nemocnice nepostaví. Nemá peníze na její provoz

Zdravotní sestry, lékařky i další ženy zaměstnané v Nemocnici Blansko se těšily, že svoje děti budou vodit do firemní mateřské školky. Tu vedení nemocnice chtělo zřídit přímo v areálu nemocnice. Nyní však je jasné, že z plánu sešlo. O školku je sice mezi zaměstnanci zájem, zdravotnické zařízení si ji ale nemůže dovolit.

"Nová úhradová vyhláška VZP je pro nás až příliš represivní. Snížila naše příjmy. Ty nyní musíme plně využívat pro provoz a zdravotní péči. Na nadstandardní službu v podobě školky nemáme a v nejbližší době  ani mít nebudeme," uvedla ředitelka blanenské nemocnice Vladimíra Danihelková.

Nemocnice chtěla školku zřídit v léta nevyužitém pavilonu pro léčbu plicních onemocnění. Je zcela oddělený od ordinací i lůžkové části nemocnice. Školka měla mít kapacitu 25 dětí a nemocnice měla školku měsíčně dotovat částkou 130 tisíc korun. U dětí zaměstnanců počítala s měsíčním poplatkem za školku 1500 korun, u ostatních dětí se 4 tisíci korunami.

Blanenská školka měla být jednou z prvních nemocničních mateřinek na Moravě. Stejně tak, jako v jiných místech kraje, jsou totiž školky v Blansku přeplněné. Město má čtyři školky s celkovou kapacitou 600 míst, která je plně obsazena. "Projekt školky máme zpracovaný, ale zatím zůstane v šuplíku. Uvidíme, snad se časem situace změní," dodala Danihelková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře