Reklama
reklama

Mateřskou školku blanenská nemocnice nepostaví. Nemá peníze na její provoz

Zdravotní sestry, lékařky i další ženy zaměstnané v Nemocnici Blansko se těšily, že svoje děti budou vodit do firemní mateřské školky. Tu vedení nemocnice chtělo zřídit přímo v areálu nemocnice. Nyní však je jasné, že z plánu sešlo. O školku je sice mezi zaměstnanci zájem, zdravotnické zařízení si ji ale nemůže dovolit.

"Nová úhradová vyhláška VZP je pro nás až příliš represivní. Snížila naše příjmy. Ty nyní musíme plně využívat pro provoz a zdravotní péči. Na nadstandardní službu v podobě školky nemáme a v nejbližší době  ani mít nebudeme," uvedla ředitelka blanenské nemocnice Vladimíra Danihelková.

Nemocnice chtěla školku zřídit v léta nevyužitém pavilonu pro léčbu plicních onemocnění. Je zcela oddělený od ordinací i lůžkové části nemocnice. Školka měla mít kapacitu 25 dětí a nemocnice měla školku měsíčně dotovat částkou 130 tisíc korun. U dětí zaměstnanců počítala s měsíčním poplatkem za školku 1500 korun, u ostatních dětí se 4 tisíci korunami.

Blanenská školka měla být jednou z prvních nemocničních mateřinek na Moravě. Stejně tak, jako v jiných místech kraje, jsou totiž školky v Blansku přeplněné. Město má čtyři školky s celkovou kapacitou 600 míst, která je plně obsazena. "Projekt školky máme zpracovaný, ale zatím zůstane v šuplíku. Uvidíme, snad se časem situace změní," dodala Danihelková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře