Reklama
reklama

Kino v Blansku dostane nový moderní bar, zmizí možná i staré sedačky

Že si Kino Blansko nový bar zaslouží už delší dobu, je jasné. Jeho stávající podoba se nijak zásadně nezměnila posledních čtyřicet let. Na novém vzhledu a úpravách interiéru baru se pracuje a koncem léta by se ho mohli návštěvníci kina dočkat.

V současné chvíli jsou nebolavějším místem blanenského kina, co do vybavení interiéru s ohledem na opotřebovanost užíváním, podlahy, výplně otvorů - při dešti některými protéká voda - osvětlení a především samotný bar s kavárnou.

 

Návrh nového baru je proto řešen se snahou vytvořit neutrální, nadčasový, ale i moderní soudobý styl, který vyhoví požadavkům nových gastro technologií a zároveň neurazí a naváže na historizující objekt samotného kina, ale i na přiléhající interiéry kina – vestibulu i šaten, jejichž rekonstrukce bude probíhat výhledově po etapách v dalších letech.

 

Jako nosné materiály vybavení baru jsou zvoleny kalené sklo v bíloskleněném odstínu, ze kterého je navržena kontaktní část barového pultu a obklady stěn za barem, nerez na pracovní ploše baru. Trvanlivé CPL desky v černém odstínu tvoří skříňky v zázemí baru. Policové sestavy na stěnách baru jsou ze skla a hliníkovo skleněných světelných polic.

 

„Bar je dožitý v tom smyslu, že je pro pracovnice moc stísněný. Nový bar bude prostornější, aby se za ním obsluha mohla rychleji pohybovat. Brali jsme  v potaz to, že bar v kině funguje jinak než bar v restauraci. Navíc od 60. let se změnily potřeby a máme zde nové přístroje – několik kávovarů, mikrovlnná trouba, stroj na popcorn a další. Hned pod stolem jsou lednice na nápoje, aby je obsluha měla při ruce, a bude tam mnoho dalších změn pro zlepšení ergonomie,“ vysvětluje architektka Monika Sirná novou koncepci.

 

V první etapě navrhuje vyměnit osvětlení nad barem včetně podhledů ze sádrokartonu, protékající přilehlá okna a alespoň část podlahy barové kavárny, aby rekonstrukce v této části objektu byla úplná.

 

Výhledově se v Blansku uvažuje s obnovením sedacího vybavení a vytvoření takových podmínek v interiéru barové „kavárny“, aby bar šel provozně uzavřít a oddělit od prostoru vestibulu kina z důvodu variability využití celého objektu kina i na jiné kulturně společenské akce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře