Reklama
reklama

Kino v Blansku dostane nový moderní bar, zmizí možná i staré sedačky

Že si Kino Blansko nový bar zaslouží už delší dobu, je jasné. Jeho stávající podoba se nijak zásadně nezměnila posledních čtyřicet let. Na novém vzhledu a úpravách interiéru baru se pracuje a koncem léta by se ho mohli návštěvníci kina dočkat.

V současné chvíli jsou nebolavějším místem blanenského kina, co do vybavení interiéru s ohledem na opotřebovanost užíváním, podlahy, výplně otvorů - při dešti některými protéká voda - osvětlení a především samotný bar s kavárnou.

 

Návrh nového baru je proto řešen se snahou vytvořit neutrální, nadčasový, ale i moderní soudobý styl, který vyhoví požadavkům nových gastro technologií a zároveň neurazí a naváže na historizující objekt samotného kina, ale i na přiléhající interiéry kina – vestibulu i šaten, jejichž rekonstrukce bude probíhat výhledově po etapách v dalších letech.

 

Jako nosné materiály vybavení baru jsou zvoleny kalené sklo v bíloskleněném odstínu, ze kterého je navržena kontaktní část barového pultu a obklady stěn za barem, nerez na pracovní ploše baru. Trvanlivé CPL desky v černém odstínu tvoří skříňky v zázemí baru. Policové sestavy na stěnách baru jsou ze skla a hliníkovo skleněných světelných polic.

 

„Bar je dožitý v tom smyslu, že je pro pracovnice moc stísněný. Nový bar bude prostornější, aby se za ním obsluha mohla rychleji pohybovat. Brali jsme  v potaz to, že bar v kině funguje jinak než bar v restauraci. Navíc od 60. let se změnily potřeby a máme zde nové přístroje – několik kávovarů, mikrovlnná trouba, stroj na popcorn a další. Hned pod stolem jsou lednice na nápoje, aby je obsluha měla při ruce, a bude tam mnoho dalších změn pro zlepšení ergonomie,“ vysvětluje architektka Monika Sirná novou koncepci.

 

V první etapě navrhuje vyměnit osvětlení nad barem včetně podhledů ze sádrokartonu, protékající přilehlá okna a alespoň část podlahy barové kavárny, aby rekonstrukce v této části objektu byla úplná.

 

Výhledově se v Blansku uvažuje s obnovením sedacího vybavení a vytvoření takových podmínek v interiéru barové „kavárny“, aby bar šel provozně uzavřít a oddělit od prostoru vestibulu kina z důvodu variability využití celého objektu kina i na jiné kulturně společenské akce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře