Reklama
reklama

Kino v Blansku dostane nový moderní bar, zmizí možná i staré sedačky

Že si Kino Blansko nový bar zaslouží už delší dobu, je jasné. Jeho stávající podoba se nijak zásadně nezměnila posledních čtyřicet let. Na novém vzhledu a úpravách interiéru baru se pracuje a koncem léta by se ho mohli návštěvníci kina dočkat.

V současné chvíli jsou nebolavějším místem blanenského kina, co do vybavení interiéru s ohledem na opotřebovanost užíváním, podlahy, výplně otvorů - při dešti některými protéká voda - osvětlení a především samotný bar s kavárnou.

 

Návrh nového baru je proto řešen se snahou vytvořit neutrální, nadčasový, ale i moderní soudobý styl, který vyhoví požadavkům nových gastro technologií a zároveň neurazí a naváže na historizující objekt samotného kina, ale i na přiléhající interiéry kina – vestibulu i šaten, jejichž rekonstrukce bude probíhat výhledově po etapách v dalších letech.

 

Jako nosné materiály vybavení baru jsou zvoleny kalené sklo v bíloskleněném odstínu, ze kterého je navržena kontaktní část barového pultu a obklady stěn za barem, nerez na pracovní ploše baru. Trvanlivé CPL desky v černém odstínu tvoří skříňky v zázemí baru. Policové sestavy na stěnách baru jsou ze skla a hliníkovo skleněných světelných polic.

 

„Bar je dožitý v tom smyslu, že je pro pracovnice moc stísněný. Nový bar bude prostornější, aby se za ním obsluha mohla rychleji pohybovat. Brali jsme  v potaz to, že bar v kině funguje jinak než bar v restauraci. Navíc od 60. let se změnily potřeby a máme zde nové přístroje – několik kávovarů, mikrovlnná trouba, stroj na popcorn a další. Hned pod stolem jsou lednice na nápoje, aby je obsluha měla při ruce, a bude tam mnoho dalších změn pro zlepšení ergonomie,“ vysvětluje architektka Monika Sirná novou koncepci.

 

V první etapě navrhuje vyměnit osvětlení nad barem včetně podhledů ze sádrokartonu, protékající přilehlá okna a alespoň část podlahy barové kavárny, aby rekonstrukce v této části objektu byla úplná.

 

Výhledově se v Blansku uvažuje s obnovením sedacího vybavení a vytvoření takových podmínek v interiéru barové „kavárny“, aby bar šel provozně uzavřít a oddělit od prostoru vestibulu kina z důvodu variability využití celého objektu kina i na jiné kulturně společenské akce.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře