Reklama
reklama

Jedenáct lidí vařilo drogy ve čtyřech bytech a domku

Jedenáct lidí, kteří měli v Blansku na svědomí výrobu drog, zadrželi blanenští kriminalisté. Pervitin tito lidé připravovali ve čtyřech bytech na různých místech města, ale také v jednom z rodinných domků. Mezi zadrženými  byl dokonce muž, který nenastoupil do výkonu trestu. Když pro něj kriminalisté přišli, snažil se před nimi ukrýt do úložného prostoru postele.

Při domovních prohlídkách a rozsáhlém zatýkání blanenským policistům asistovala také Zásahové jednotka Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Ve dvou bytech pak policisté objevili dvě kompletní varny pervitinu. Kromě nich pak byly v bytech nalezeny ještě další věci ke kompletaci třetí varny. Čtvrtou varnu pak pachatelé trestné činnosti policii vydali dobrovolně. Tu totiž měli mimo objekty, kde se prováděly domovní prohlídky. V bytech byly uskladněny také ve větším množství blistry s anabolickými steroidy, vyrobený pervitin a také marihuana.  Mimo drog a léků se v obytných prostorách našlo i množství věcí pocházející z majetkové trestné činnosti. Jednalo se například o tři jízdní kola, soupravu bicích nástrojů a další věci.

V současné době už jsou tři ze zadržených ve vazbě. Dva muži ve věku šestadvaceti a osmadvaceti let a jedna žena ve věku třiadvaceti let se budou zodpovídat před soudem z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Dvěma mužům hrozí trest odnětí svobody až na deset let, ženě pak na pět let. Muž, který se snažil policii obelstít a ukrýt se před ní, byl již dodán do výkonu trestu. Další související trestná činnost na úseku výroby a distribuce omamných a psychotropních látek je prověřována a budou sdělena tedy i další obvinění ostatním zadrženým lidem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře