Reklama
reklama

Inspekce objevila trus a živou myš v Tescu v Boskovicích

Myši mezi balíky s moukou i trus našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce v Tescu na Chrudichromské ulici v Boskovicích. Při kontrole 1. srpna zakázala prodej, provozovatel po uzavření prodejny zahájil komplexní úklid.

„Ve skladu potravin bylo zjištěno velké množství exkrementů hlodavců, a to zejména pod paletami, kolem zdí a u rampy,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. V prodeji pak na regálech s moukou objevila inspekce živou myš.

 

Provozovatel nyní provádí úklid prodejny včetně regálů a odstraňuje poškozené zboží. Specializovaná firma také zahájila deratizační práce. „Prostory provozovny nesplňovaly podmínky, které umožňují uchovat zdravotní nezávadnost potravin,“ dodal Kopřiva. Zákaz otevření prodejny bude uvolněn, jakmile dojde k odstranění všech zjištěných nedostatků.

 

S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce. Letos se jedná již o čtrnáctou prodejnu potravin, která nevyhovovala požadavkům inspekce. Výskyt hlodavců je nebezpečný především proto, že mohou přenášet závažná onemocnění.

 

   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře