Reklama
reklama

Inspekce objevila trus a živou myš v Tescu v Boskovicích

Myši mezi balíky s moukou i trus našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce v Tescu na Chrudichromské ulici v Boskovicích. Při kontrole 1. srpna zakázala prodej, provozovatel po uzavření prodejny zahájil komplexní úklid.

„Ve skladu potravin bylo zjištěno velké množství exkrementů hlodavců, a to zejména pod paletami, kolem zdí a u rampy,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. V prodeji pak na regálech s moukou objevila inspekce živou myš.

 

Provozovatel nyní provádí úklid prodejny včetně regálů a odstraňuje poškozené zboží. Specializovaná firma také zahájila deratizační práce. „Prostory provozovny nesplňovaly podmínky, které umožňují uchovat zdravotní nezávadnost potravin,“ dodal Kopřiva. Zákaz otevření prodejny bude uvolněn, jakmile dojde k odstranění všech zjištěných nedostatků.

 

S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce. Letos se jedná již o čtrnáctou prodejnu potravin, která nevyhovovala požadavkům inspekce. Výskyt hlodavců je nebezpečný především proto, že mohou přenášet závažná onemocnění.

 

   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře