Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Motorkáři se sjeli k jeskyním, chtějí speciální svodidla

850 motorek se sjelo v areálu Sloupsko-šošůvských jeskyní na preventivní akci Nežij vteřinou, kterou pořádali blanenští a vyškovští policisté. Podpořili tak společně záměr vybudovat na Blanensku v nebezpečných zatáčkách nová speciální svodidla, která mají ochránit motorkáře před zraněními při nehodě.

Podmínkou pro zbudování svodidel na Blanensku bylo, aby se preventivní akce, kde se motorkáři dozvěděli o následcích dopravních nehod jak od policistů, tak i od primáře brněnského traumacentra Pavla Macha, či od hasičů nebo zdravotnických záchranářů, zúčastnilo nejméně 300 motorkářů. Tuto podmínku se podařila splnit a tak se Blanensku ostravská firma ArcelorMittal postaví 100 metrů motosvodidel. Policisté už společně s dalšími odborníky vytipovali dvě nebezpečné zatáčky, kde by svodidla měla po získání potřebných povolení být. Jedním z nich je první, pravotočivé zatáčka při výjezdu od Sebranic směrem na Kunštát a dál směrem na Žďár nad Sázavou na silnici I/19. V tomto místě havarovali v loňském roce 2 motocyklisté. Druhou lokalitou je pak silnice II/379 vedoucí od Blanska na Šebrov, kudy projíždí velké množství motorkářů a je tak dalším z rizikových míst.

 

Podstata nových motosvodidel spočívá v tom, že mají kryté sloupky, na nichž jsou svodidla umístěna a v případě nehody tak mohou zabránit vážnějším zraněním motocyklisty. Tato svodidla si účastníci akce mohli prohlédnout přímo na stánku firmy ArcelorMittal. Připravena tam pro ně byl i dokument na téma bezpečných svodidel. 

 
Velkému zájmu se ale těšily i další připravená stanoviště. Čtrnáct vybraných účastníků se přímo pod vedením Pepy Sršně a dalších instruktorů Masarykova okruhu zúčastnilo školy bezpečné jízdy. Ta však byla zajímavá i pro diváky, kteří se dozvěděli plno užitečných rad. Na místě byl připraven i zkušený odborník s vybavením, který zájemcům posoudil technický stav jejich strojů. Fronta se pak stála na podpisy motocyklového závodníka Karla Abrahama, také na stánku brněnského Masarykova okruhu.
Závěr akce patřil blanenskému faráři Jiřímu Kaňovi, který již tradičně s přítomnými vzpomenul na zesnulé při dopravních nehodách. Kdo se však nepřijel vzdělávat ani soutěžit měl na místě možnost vidět neuvěřitelné množství nádherných motocyklů všech možných kubatur, tvarů a značek.
 
  
  

  
  
  
  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře