Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Motorkáři se sjeli k jeskyním, chtějí speciální svodidla

850 motorek se sjelo v areálu Sloupsko-šošůvských jeskyní na preventivní akci Nežij vteřinou, kterou pořádali blanenští a vyškovští policisté. Podpořili tak společně záměr vybudovat na Blanensku v nebezpečných zatáčkách nová speciální svodidla, která mají ochránit motorkáře před zraněními při nehodě.

Podmínkou pro zbudování svodidel na Blanensku bylo, aby se preventivní akce, kde se motorkáři dozvěděli o následcích dopravních nehod jak od policistů, tak i od primáře brněnského traumacentra Pavla Macha, či od hasičů nebo zdravotnických záchranářů, zúčastnilo nejméně 300 motorkářů. Tuto podmínku se podařila splnit a tak se Blanensku ostravská firma ArcelorMittal postaví 100 metrů motosvodidel. Policisté už společně s dalšími odborníky vytipovali dvě nebezpečné zatáčky, kde by svodidla měla po získání potřebných povolení být. Jedním z nich je první, pravotočivé zatáčka při výjezdu od Sebranic směrem na Kunštát a dál směrem na Žďár nad Sázavou na silnici I/19. V tomto místě havarovali v loňském roce 2 motocyklisté. Druhou lokalitou je pak silnice II/379 vedoucí od Blanska na Šebrov, kudy projíždí velké množství motorkářů a je tak dalším z rizikových míst.

 

Podstata nových motosvodidel spočívá v tom, že mají kryté sloupky, na nichž jsou svodidla umístěna a v případě nehody tak mohou zabránit vážnějším zraněním motocyklisty. Tato svodidla si účastníci akce mohli prohlédnout přímo na stánku firmy ArcelorMittal. Připravena tam pro ně byl i dokument na téma bezpečných svodidel. 

 
Velkému zájmu se ale těšily i další připravená stanoviště. Čtrnáct vybraných účastníků se přímo pod vedením Pepy Sršně a dalších instruktorů Masarykova okruhu zúčastnilo školy bezpečné jízdy. Ta však byla zajímavá i pro diváky, kteří se dozvěděli plno užitečných rad. Na místě byl připraven i zkušený odborník s vybavením, který zájemcům posoudil technický stav jejich strojů. Fronta se pak stála na podpisy motocyklového závodníka Karla Abrahama, také na stánku brněnského Masarykova okruhu.
Závěr akce patřil blanenskému faráři Jiřímu Kaňovi, který již tradičně s přítomnými vzpomenul na zesnulé při dopravních nehodách. Kdo se však nepřijel vzdělávat ani soutěžit měl na místě možnost vidět neuvěřitelné množství nádherných motocyklů všech možných kubatur, tvarů a značek.
 
  
  

  
  
  
  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře