Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Hasiči zachraňovali lidi z kabiny lanovky. Cvičně

Každoročně cvičí lezci a letečtí záchranáři Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje záchranu osob z lanovky v Moravském krasu. Také letos si asi dvacet hasičů vyzkoušelo různé způsoby záchrany v případě, kdy se kabina zasekne a lidé zůstanou uvězněni několik metrů nad zemí.

Výcvik byl specifický v tom, že hasiči zvolili netradiční způsob záchrany. Běžně využívají v těchto situacích palubní jeřáb helikoptéry a s jeho pomocí se spustí z vrtulníku ke kabině lanovky. Tentokrát zkoušeli s posádkou policejního vrtulníku variantu s podvěsem, kdy záchranář visí pod vrtulníkem po celou dobu zásahu ve stejné výšce. Tato situace by mohla nastat v případě poruchy palubního jeřábu.

„Jde však o způsob, který je neefektivní a méně bezpečný. Neumožňuje rychlý transport zachraňovaných osob na palubu vrtulníku. S každým zachráněným totiž musí vrtulník odletět do bezpečí. Tím se prodlužuje celková doba záchranné akce,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči si vyzkoušeli také záchranu pomocí lanové techniky, kdy se lezci dostanou ke kabině lanovky svépomocí bez nasazení vrtulníku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře