Reklama
reklama

Dvě party zlodějů kradly u Lysic. Tip na lup si předaly na Facebooku

Hned tři vloupání do bývalého zemědělského objektu šetřili v posledním měsíci policisté na Lysicku. Pachatelé se dovnitř dostávali nejčastěji po rozbití okna a poté odtud brali různé náhradní díly k vozidlům jako kola, autoalarmy nebo bezpečnostní pásy, nářadí, ale také notebook.

Při prvním vloupání vznikla škoda přesahující 66 tisíc korun, při druhém majitelé škodu vyčíslili na víc jak 11 tisíc korun. Naposledy se do budovy dostali zloději začátkem prosince, kdy odtud dokonce odcizili dva motocykly značek Honda a Kawasaki bez registračních značek, nepohrdli ani hi-fi věží. Škoda tak byla za víc jak 42 tisíc korun.

„V současné době už policisté vědí, kdo má vloupání na svědomí. Rozsáhlým vyšetřováním se ukázalo, že za ně mohou dvě na sobě nezávislé skupiny pachatelů. To, že si vyhlédli stejný objekt, bylo způsobeno tím, že informace o tom, co v objektu je, si členové jedné skupinky vyměňovali na sociální síti,“ upozornila mluvčí policie Iva Šebková.

První dvě vloupání má na svědomí třiadvacetiletý mladík, který si jednou vzal na pomoc chlapce mladšího 18 let, ve druhém případě mu pomohl o rok mladší komplic. Třetí vloupání pak provedli dva muži ve věku dvaceti a jednadvaceti let, kteří na Lysicko přijeli krást z Olomoucka. Věci všichni shodně brali s úmyslem prodat je a peníze použít pro svoji potřebu. Většinu ukradených věcí však již policisté zajistili a budou vráceny jejich majitelům.

Všichni z pěti odhalených zlodějů jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře