Reklama
reklama

Dvě party zlodějů kradly u Lysic. Tip na lup si předaly na Facebooku

Hned tři vloupání do bývalého zemědělského objektu šetřili v posledním měsíci policisté na Lysicku. Pachatelé se dovnitř dostávali nejčastěji po rozbití okna a poté odtud brali různé náhradní díly k vozidlům jako kola, autoalarmy nebo bezpečnostní pásy, nářadí, ale také notebook.

Při prvním vloupání vznikla škoda přesahující 66 tisíc korun, při druhém majitelé škodu vyčíslili na víc jak 11 tisíc korun. Naposledy se do budovy dostali zloději začátkem prosince, kdy odtud dokonce odcizili dva motocykly značek Honda a Kawasaki bez registračních značek, nepohrdli ani hi-fi věží. Škoda tak byla za víc jak 42 tisíc korun.

„V současné době už policisté vědí, kdo má vloupání na svědomí. Rozsáhlým vyšetřováním se ukázalo, že za ně mohou dvě na sobě nezávislé skupiny pachatelů. To, že si vyhlédli stejný objekt, bylo způsobeno tím, že informace o tom, co v objektu je, si členové jedné skupinky vyměňovali na sociální síti,“ upozornila mluvčí policie Iva Šebková.

První dvě vloupání má na svědomí třiadvacetiletý mladík, který si jednou vzal na pomoc chlapce mladšího 18 let, ve druhém případě mu pomohl o rok mladší komplic. Třetí vloupání pak provedli dva muži ve věku dvaceti a jednadvaceti let, kteří na Lysicko přijeli krást z Olomoucka. Věci všichni shodně brali s úmyslem prodat je a peníze použít pro svoji potřebu. Většinu ukradených věcí však již policisté zajistili a budou vráceny jejich majitelům.

Všichni z pěti odhalených zlodějů jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu krádeže.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře