Reklama
reklama

Děla chrlila sníh naposledy na začátku prosince. V Olešnici se ale stále lyžuje

I přes teplé počasí se stále lyžuje na dvou místech jižní Moravy, a to v Olešnici na Blanensku a v Němčičkách na Břeclavsku. Zájem o lyžování je v současném počasí velmi malý. Vlekaři se nyní obávají deště, který meteorologové předpovídají na víkend a vysokých teplot v příštím týdnu. Lyžařské kurzy už také bohužel odřekly první školy.

Mezi vinohrady na nejníže položené sjezdovce v Němčičkách na Břeclavsku se ale lyžuje pouze na umělém povrchu. „Jinak by to u nás ani vůbec nešlo, lyžařů je méně, ale v lyžařské škole je ale o výuku velký zájem,“ uvedl Jaroslav Stávek z Němčiček. 

To pod nejvyšším kopcem jižní Moravy a rozhlednou Kopaniny v Olešnici na Blanensku se stále lyžuje  na sněhu, který sněžná děla vyrobila na začátku prosince. Na sjezdovce pracovníci areálu neustále udržují padesáticentimetrovou vrstvu sněhu tím, že sníh večer po lyžování přesunují z míst kde je nahrnut, do míst, kde dochází. „S udržováním vrstvy sněhu neustále bojujeme. Včera jsme například celou levou stranu přehrnuli napravo, na které lyžaři jezdí víc. Máme ještě sněhovou rezervu u třetího děla, kdyby někde vznikla kritická místa, můžeme ji použít. Doufáme ale, že už konečně přijdou mrazy a budeme moci zasněžovat,“ popsal stav na sjezdovce správce areálu Pavel Hlaváček.

V Olešnici byla sněžná děla naposledy v provozu na začátku prosince, kdy mrzlo. Od té doby se teploty pohybují nad nulou a vlekaři nemohou zasněžovat.

Nedostatek sněhu se odrazil i na počtech lyžařů a tržbách areálu. Podle Hlaváčka jsou v Olešnici nejvíc závislí na tom, jaké je počasí v Brně. Když je totiž v Brně teplo, škaredě nebo prší, lyžaři do Olešnice, kde sníh na sjezdovce je, nepřijedou. A nepřesvědčí je ani pohled na webkamery. „Jsme na Brňácích závislí, takže jim rádi odpovíme i po telefonu, že v Olešnici se opravdu stále lyžuje,“ dodal Hlaváček

Přestože se v Olešnici už těšili na první lyžařské kurzy, jsou nyní zklamaní. Školy jim i přes dobré sněhové podmínky na sjezdovce účast na kurzu odřekly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře