Reklama
reklama

Děla chrlila sníh naposledy na začátku prosince. V Olešnici se ale stále lyžuje

I přes teplé počasí se stále lyžuje na dvou místech jižní Moravy, a to v Olešnici na Blanensku a v Němčičkách na Břeclavsku. Zájem o lyžování je v současném počasí velmi malý. Vlekaři se nyní obávají deště, který meteorologové předpovídají na víkend a vysokých teplot v příštím týdnu. Lyžařské kurzy už také bohužel odřekly první školy.

Mezi vinohrady na nejníže položené sjezdovce v Němčičkách na Břeclavsku se ale lyžuje pouze na umělém povrchu. „Jinak by to u nás ani vůbec nešlo, lyžařů je méně, ale v lyžařské škole je ale o výuku velký zájem,“ uvedl Jaroslav Stávek z Němčiček. 

To pod nejvyšším kopcem jižní Moravy a rozhlednou Kopaniny v Olešnici na Blanensku se stále lyžuje  na sněhu, který sněžná děla vyrobila na začátku prosince. Na sjezdovce pracovníci areálu neustále udržují padesáticentimetrovou vrstvu sněhu tím, že sníh večer po lyžování přesunují z míst kde je nahrnut, do míst, kde dochází. „S udržováním vrstvy sněhu neustále bojujeme. Včera jsme například celou levou stranu přehrnuli napravo, na které lyžaři jezdí víc. Máme ještě sněhovou rezervu u třetího děla, kdyby někde vznikla kritická místa, můžeme ji použít. Doufáme ale, že už konečně přijdou mrazy a budeme moci zasněžovat,“ popsal stav na sjezdovce správce areálu Pavel Hlaváček.

V Olešnici byla sněžná děla naposledy v provozu na začátku prosince, kdy mrzlo. Od té doby se teploty pohybují nad nulou a vlekaři nemohou zasněžovat.

Nedostatek sněhu se odrazil i na počtech lyžařů a tržbách areálu. Podle Hlaváčka jsou v Olešnici nejvíc závislí na tom, jaké je počasí v Brně. Když je totiž v Brně teplo, škaredě nebo prší, lyžaři do Olešnice, kde sníh na sjezdovce je, nepřijedou. A nepřesvědčí je ani pohled na webkamery. „Jsme na Brňácích závislí, takže jim rádi odpovíme i po telefonu, že v Olešnici se opravdu stále lyžuje,“ dodal Hlaváček

Přestože se v Olešnici už těšili na první lyžařské kurzy, jsou nyní zklamaní. Školy jim i přes dobré sněhové podmínky na sjezdovce účast na kurzu odřekly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře