Reklama
reklama

Další nehoda! Silnice smrti I/43 z Brna na Svitavy v pondělí opět stála

V pondělí zasahovali hasiči šest a půl hodiny u obce Sebranice, kde havaroval nákladní automobil přepravující bagr na podvalníku. Přívěs s bagrem skončili po nehodě mimo vozovku. Během vyprošťování byla silnice zcela uzavřena.

Krátce před jedenáctou hodinou se u Sebranic, na hlavním tahu Brno-Svitavy, utrhla krajnice pod nákladním automobilem přepravujícím na podvalníku 19 tun těžký bagr. Silnice byla po dobu vyprošťování bagru a podvalníku zcela uzavřena.

„U nehody zasahovaly profesionální jednotky ze stanic v Boskovicích a Kunštátu. Z Brněnské stanice Lidická přijel speciální vyprošťovací automobil. U nehody nebyl nikdo zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Silnice I/43 z Brna na Svitavy byla během dvou dní uzavřena už podruhé. V sobotu došlo o pár kilometrů blíž k Brnu – v kopci Krhov - k tragické nehodě, při které se 5 lidí zranilo a třináctiletý chlapec, zemřel. Viníkem nehody je pravděpodobně devětapadesátiletý řidič Renaultu Espace. On i jeho spolujezdec jsou těžce zranění. „Řidič Renaultu při projíždění mírné pravotočivé zatáčky na horizontu vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s projíždějícím autem Škoda Superb,“ popsala nehodu mluvčí policie Iva Šebková. Škodu Superb řídil muž, který vezl tři chlapce. Ten nejstarší zemřel, o další dva pečují lékaři brněnské nemocnice. Mají také těžká zranění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře