Reklama
reklama

Další nehoda! Silnice smrti I/43 z Brna na Svitavy v pondělí opět stála

V pondělí zasahovali hasiči šest a půl hodiny u obce Sebranice, kde havaroval nákladní automobil přepravující bagr na podvalníku. Přívěs s bagrem skončili po nehodě mimo vozovku. Během vyprošťování byla silnice zcela uzavřena.

Krátce před jedenáctou hodinou se u Sebranic, na hlavním tahu Brno-Svitavy, utrhla krajnice pod nákladním automobilem přepravujícím na podvalníku 19 tun těžký bagr. Silnice byla po dobu vyprošťování bagru a podvalníku zcela uzavřena.

„U nehody zasahovaly profesionální jednotky ze stanic v Boskovicích a Kunštátu. Z Brněnské stanice Lidická přijel speciální vyprošťovací automobil. U nehody nebyl nikdo zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Silnice I/43 z Brna na Svitavy byla během dvou dní uzavřena už podruhé. V sobotu došlo o pár kilometrů blíž k Brnu – v kopci Krhov - k tragické nehodě, při které se 5 lidí zranilo a třináctiletý chlapec, zemřel. Viníkem nehody je pravděpodobně devětapadesátiletý řidič Renaultu Espace. On i jeho spolujezdec jsou těžce zranění. „Řidič Renaultu při projíždění mírné pravotočivé zatáčky na horizontu vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s projíždějícím autem Škoda Superb,“ popsala nehodu mluvčí policie Iva Šebková. Škodu Superb řídil muž, který vezl tři chlapce. Ten nejstarší zemřel, o další dva pečují lékaři brněnské nemocnice. Mají také těžká zranění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře