Reklama
reklama

Další nehoda! Silnice smrti I/43 z Brna na Svitavy v pondělí opět stála

V pondělí zasahovali hasiči šest a půl hodiny u obce Sebranice, kde havaroval nákladní automobil přepravující bagr na podvalníku. Přívěs s bagrem skončili po nehodě mimo vozovku. Během vyprošťování byla silnice zcela uzavřena.

Krátce před jedenáctou hodinou se u Sebranic, na hlavním tahu Brno-Svitavy, utrhla krajnice pod nákladním automobilem přepravujícím na podvalníku 19 tun těžký bagr. Silnice byla po dobu vyprošťování bagru a podvalníku zcela uzavřena.

„U nehody zasahovaly profesionální jednotky ze stanic v Boskovicích a Kunštátu. Z Brněnské stanice Lidická přijel speciální vyprošťovací automobil. U nehody nebyl nikdo zraněn,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Silnice I/43 z Brna na Svitavy byla během dvou dní uzavřena už podruhé. V sobotu došlo o pár kilometrů blíž k Brnu – v kopci Krhov - k tragické nehodě, při které se 5 lidí zranilo a třináctiletý chlapec, zemřel. Viníkem nehody je pravděpodobně devětapadesátiletý řidič Renaultu Espace. On i jeho spolujezdec jsou těžce zranění. „Řidič Renaultu při projíždění mírné pravotočivé zatáčky na horizontu vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s projíždějícím autem Škoda Superb,“ popsala nehodu mluvčí policie Iva Šebková. Škodu Superb řídil muž, který vezl tři chlapce. Ten nejstarší zemřel, o další dva pečují lékaři brněnské nemocnice. Mají také těžká zranění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře