Reklama
reklama

Další nehoda na silnici smrti I/43! Čelní střet a šest těžkých zranění

Velmi vážná nehoda zastavila v sobotu krátce po poledni dopravu na hlavním tahu Brno-Svitavyna silnici I/43 nedaleko obce Krhov na Blanensku. Na horizontu v místě známém jako Perná se čelně srazila dvě osobní auta. Proč k čelnímu střetu Škody Superb a osobnímu vozu značky Renault Espace došlo, stejně jako další okolnosti nehody včetně výše škody zůstávají v šetření policie.

Vážná nehoda zastavila provoz na tahu Brno-Svitavy. Kvůli nehodě a jejímu vyšetřování byla silnice až do tři čtvrtě na pět odpoledne zcela neprůjezdná. Objízdná trasa byla vedena přes Lysice.

K čelnímu střetu dvou automobilů došlo podle záchranářů ve vysoké rychlosti. Na místě zasahovalo celkem 5 týmů zdravotníků, včetně vrtulníku letecké záchranné služby. "Kriticky zraněné bylo dítě, které zasahující posádka musela přímo v terénu resuscitovat. Zranění druhého dítěte byla také závažné a obě děti byly následně transportovány na ARO Fakultní dětské nemocnice do Brna. Třetí dítě bylo při vědomí a  bylo zraněno středně těžce. U nehody byly zraněny také tři dospělé osoby, jeden těžce a dva středně těžce. Všichni pacienti byli po ošetření transportováni do brněnských fakultních nemocnic," uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

"Po střetu bylo šest lidí zraněno, z toho všech šest zranění bylo označeno za těžká. Dva lidé ve věku třinácti a třiadvaceti let jsou podle informací z nemocnic v ohrožení života," doplnila zprávu mluvčí policie Iva Šebková.

Policie prověřuje svědecké výpovědi a čeká se také na výpovědi účastníků. Kvůli zraněním řidičům nebylo možné provést ani dechové zkoušky. Zda tedy byl někdo z řidičů pod vlivem alkoholu, budou policisté zjišťovat až z odběrů krve.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře