Reklama
reklama

Další nehoda na silnici smrti I/43! Čelní střet a šest těžkých zranění

Velmi vážná nehoda zastavila v sobotu krátce po poledni dopravu na hlavním tahu Brno-Svitavyna silnici I/43 nedaleko obce Krhov na Blanensku. Na horizontu v místě známém jako Perná se čelně srazila dvě osobní auta. Proč k čelnímu střetu Škody Superb a osobnímu vozu značky Renault Espace došlo, stejně jako další okolnosti nehody včetně výše škody zůstávají v šetření policie.

Vážná nehoda zastavila provoz na tahu Brno-Svitavy. Kvůli nehodě a jejímu vyšetřování byla silnice až do tři čtvrtě na pět odpoledne zcela neprůjezdná. Objízdná trasa byla vedena přes Lysice.

K čelnímu střetu dvou automobilů došlo podle záchranářů ve vysoké rychlosti. Na místě zasahovalo celkem 5 týmů zdravotníků, včetně vrtulníku letecké záchranné služby. "Kriticky zraněné bylo dítě, které zasahující posádka musela přímo v terénu resuscitovat. Zranění druhého dítěte byla také závažné a obě děti byly následně transportovány na ARO Fakultní dětské nemocnice do Brna. Třetí dítě bylo při vědomí a  bylo zraněno středně těžce. U nehody byly zraněny také tři dospělé osoby, jeden těžce a dva středně těžce. Všichni pacienti byli po ošetření transportováni do brněnských fakultních nemocnic," uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

"Po střetu bylo šest lidí zraněno, z toho všech šest zranění bylo označeno za těžká. Dva lidé ve věku třinácti a třiadvaceti let jsou podle informací z nemocnic v ohrožení života," doplnila zprávu mluvčí policie Iva Šebková.

Policie prověřuje svědecké výpovědi a čeká se také na výpovědi účastníků. Kvůli zraněním řidičům nebylo možné provést ani dechové zkoušky. Zda tedy byl někdo z řidičů pod vlivem alkoholu, budou policisté zjišťovat až z odběrů krve.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře