Reklama
reklama

Čtyři náctiletí vyletěli v bílém Audi ze silnice. Řidič měl papíry jen pár dní

K vážné dopravní nehodě vyjížděli v noci na sobotu policisté a hasiči na silnici vedoucí od státní silnice I/43 Brno-Svitavy směrem na Boskovice. Ve velké rychlosti tam vyjelo osobní auto značky Audi v pravotočivé zatáčce ve směru na Boskovice ze silnice a skončilo převrácené na boku.

Hasiči v autě nalezli čtyři zraněné osoby, z nich tři museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Devatenáctiletý řidič byl s lehkými zraněními převezen do nemocnice. Kromě něj v autě jela ještě o rok mladší spolujezdkyně, ta byla také zraněna lehce. Těžké a středně těžké zranění pak utrpěli ještě osmnáctiletý a devatenáctiletý spolujezdec. Při havárii vznikla škoda za 200 tisíc korun, další okolnosti nehody zůstávají v šetření policie.

Ještě před touto nehodou ale hasiči na Blanensku asistovali při sérii nehod, u kterých se zranilo osm lidí. U Voděrad se srazilo hned pět aut, jedno z nich dokonce hořelo. „Čtyři zraněné osoby už byly v péči Zdravotnické záchranné služby. Jeden čtyřletý účastník nehody dostal od hasičů dráčka Hasíka, aby se lépe vyrovnal se stresovou situací,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Na objízdné trase pak jeden z řidičů nahlásil hasičům další nehodu, tentokrát nákladního auta. Ta se naštěstí obešla bez zranění, převrácený přívěs hasiči odpojili pomocí hydraulických rozpěrných válců, aby souprava neblokovala celou silnici. Všechny nehody řeší policie.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře